Аспен Інститут Київ провів перший семінар у межах програми «Relief for Ukraine: екосистема підтримки українців»

20 січня 2024 року Аспен Інститут Київ розпочав серію одноденних семінарів “Підтримка постраждалих від війни: координація та взаємодія” в межах Програми «Relief for Ukraine: екосистема підтримки ...

photo_2024-01-23 11.02.44
Аспен Інститут Київ провів перший семінар у межах програми «Relief for Ukraine: екосистема підтримки українців»

20 січня 2024 року Аспен Інститут Київ розпочав серію одноденних семінарів “Підтримка постраждалих від війни: координація та взаємодія” в межах Програми «Relief for Ukraine: екосистема підтримки українців». Під час цих заходів ключові стейкголдери у сфері надання гуманітарної допомоги обговорюватимуть можливі способи сприяння розвитку гуманітарного реагування в Україні, а також більш ефективній допомозі постраждалим від війни. 

Система надання гуманітарної допомоги в Україні іноді стикається із такими труднощами:

  • Повільне та несвоєчасне реагування на катастрофи та виклики.
  • Невідповідність одне одному протоколів та стандартів взаємодії міжнародних організацій, державних органів, громадських організацій.
  • Необхідність покращити скоординованість політик різних державних органів, які опікуються питанням надання гуманітарної допомоги. А  також — важливість  єдиних визначених термінів та класифікацій.
  • Відсутність єдиного моніторингу та обліку кількості постраждалих, отримувачів і надавачів гуманітарної допомоги, а також самої гуманітарної допомоги.

Поточний стан у сфері гуманітарної допомоги та пропозиції, які можна застосовувати для покращення координації стейкголдерів

Учасники семінару говорили про наступні способи покращення координації взаємодії у сфері гуманітарної допомоги: 

Питання координації зусиль акторів сфери гуманітарної допомоги є дуже актуальним з точки зору як тих, хто надає гуманітарну допомогу, так і тих, хто її отримує. При цьому, систематизувати роботу вдасться, якщо до цього докладатимуть зусилля  держава, міжнародні організації, а також громадянське суспільство. 

Система розвитку сфери гуманітарної допомоги має бути цілісною і комплексною, а правила її функціонування — прозорими та зрозумілими. Необхідно враховувати особливості функціонування системи гуманітарної допомоги під час війни.

Від держави очікується лідерство в процесі гармонізації законодавства в сфері гуманітарної допомоги, подальшого удосконалення відповідної державної політики, а також координації з міжнародними партнерами. 

Потрібно вести облік та моніторинг потреб постраждалого населення, щоб мати цілісне бачення функціонування сфери гуманітарної допомоги. Ефективний інструмент для цього — цифрові реєстри. 

Недостатня комунікація на рівні громад, районів, областей та на національному рівні може стати причиною нескоординованості різних державних органів та інших інституцій, які займаються питаннями гуманітарної допомоги

Удосконалення скоординованої системи гуманітарного реагування на надзвичайні ситуації під час війни дозволить більш ефективно адресувати різні виклики у майбутньому.

Команда Аспен Інституту Київ дякує учасникам за змістовний діалог та високу залученість до обговорення тем семінару. 

У межах Програми «Relief for Ukraine: екосистема підтримки українців» відбудуться ще два семінари, подати заявку на участь можна за посиланням: https://aspeninstitutekyiv.org/form/prohrama-relief-for-ukraine-ekosystema-pidtrymky-ukraintsiv/

Відбір здійснюється на конкурсній основі.

Програма «Relief for Ukraine: екосистема підтримки українців» реалізується Аспен Інститутом Київ за ініціативи CORE Response за підтримки American Red Cross.




Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares