Підсумки роботи Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем»

22 липня в Вінниці представники Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» презентували результати діяльності руху за три місяці. У заході взяли участь представники ...

Додано:
cpa_result

d5typa6muEY
Підсумки роботи Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем»

22 липня в Вінниці представники Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» презентували результати діяльності руху за три місяці.

У заході взяли участь представники громадськості та громадських організацій, депутат Вінницької міської ради Ганна Давиденко та представник Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» Гліб Канєвський.

Представник Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» Гліб Канєвський зауважив, що наступним об’єктом аналізу активістів Руху у Вінницькій області будуть закупівлі в школах та садочках, що проводитимуться перед і з початком нового навчального року та закликав вінницьких експертів та активістів приєднуватись до роботи Всеукраїнського руху.

Експерт з антикорупційної діяльності Гліб Канєвський відзначив, що, не дивлячись на високу зацікавленість активістів щодо проявів корупції у вищих ешелонах влади, корупція на місцевому рівні процвітає. Причиною цього є, в тому числі, і низька активність викривачів та розслідувачів на місцях. Хоча на місцевому рівні майно місцевих громад систематично розбазарюється.

«Нещодавно в Вінницькій та Хмельницькій області ми провели перевірку комунальних підприємств на причетність їх до певних політичних партій. Чому саме комунальні підприємства? Тому що саме вони відповідають за нормальне функціонування міського господарства – як ремонтуються дороги, прибираються вулиці, вивозиться сміття і т.д. Вони фінансуються з бюджету та підпорядковуються місцевим депутатам. Всеукраїнський рух «Під контролем» виявив, що з 18 комунальних підприємств, що працюють у сфері ЖКГ лише 4 КП очолюються особами, яких можна прив’язати до певної політичної сили, а саме від «Вінницької Європейської Стратегії» та БПП» – заявив Гліб Канєвський.

Так, наприклад, керівник КП «ЕкоВін», яке відповідає за прибирання сміття Вінниці, є одночасно депутатом Вінницької міської ради від «Вінницької Європейської Стратегії» та ще й членом постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності.

Щодо Хмельницького, то тут більшість комунальних підприємств очолюють ставленики колишньої провладної більшості – ВО «Батьківщина». Вони мають «своїх» депутатів у міській раді та мають вплив на процес призначення керівників КП та на розподіл коштів. Саме ця приналежність до певних політичних партій формує корупційну складову.

Тому, як зазначив Гліб Канєвський, місцеві активісти повинні більш ретельно слідкувати за фінансовими потоками і розподілом бюджетних коштів, котрі зараз потечуть до місцевих депутатів. Враховуючи те, що наразі уся інформація є у публічному просторі та її можна знайти на офіційних сайтах установ та організацій, а також у відкритих реєстрах, роль активістів та громадськості значно зростає.

Також представник Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» зауважив, що саме боротьба з корупцією на місцевому рівні є головним завданням створеного у червні Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем», до якого наразі приєднались більше 70 громадських організацій та активістів.

ДОВІДКА:
Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» стартував 12 травня 2016 року як об’єднання регіональних громадських організацій, які послідовно протягом останніх років боряться із корупцією у своїх регіонах. Наразі у коаліцію входять більше 70 громадських організацій з усіх регіонів України.

P60722-102628

P60722-102458

P60722-102252

P60722-101544


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні