Підготовка до національної веб-конференції ГС набирає обертів. Що вже відомо?

Почали долучатися представники впливових інституцій. Зокрема УКФ, Посольства Норвегії, Посольства Німеччини і триває процес обговорення участі низки інших донорів. Приємно, що національна ...

Додано:
Moloda_Gromada

Screenshot 2020-04-11 at 12.13.39
Підготовка до національної веб-конференції ГС набирає обертів. Що вже відомо?

Почали долучатися представники впливових інституцій. Зокрема УКФ, Посольства Норвегії, Посольства Німеччини і триває процес обговорення участі низки інших донорів. Приємно, що національна веб-конференція 24-25 квітня не залишається поза увагою у партнерів Українського Громадянського Суспільства .

На 80% збільшилась кількість аплікантів за минулий тиждень (вже 180 осіб) і цей процес також триває, що свідчить про актуальність питань для представників громадянського суспільства, ОТГ, ОМС та державних інституцій. 

Які уподобання аплікантів за секціями нацконференції (в лапках – зміни у порівнянні з попереднім тижнем)?

26,4% – Нацстратегія ГС 2021+ (-9,6%)

32,7% – ЦСР (впровадження цілей сталого розвитку на місцевому рівні) (+0,7%)

40,9% – Децентралізація (+8,9%)

У поірвнянні з попереднім тижнем спостерігаємо, що нові апліканти суттєво вплинули на перерозподіл зацікавленості між секціями з Нацстратегієї 2021+ (зменшення) та Децентралізацією (збільшення). Отже час додати інформацію – а з яких секторів надходять апліканти?  

Розподіл по секторам виглядає так:

ГО 47%

ОТГ/ОМС – 40%

Державні органи/адміністрації – 9%

Навчальні заклади – 3%

А от представники бізнесу цілеспрямовано не запрошувались. Питання – чи є сенс? і якщо так – то за каким принципом запрошувати?

Поверхневий погляд на ці цифри у порівнянні з розподілом зацікавленості наводить на думку, що значна частина ГО-аплікантів більше цікавиться питаннями децентралізації та ЦСР ніж нової стратегії свого сектору. Цікаво чому- зневіра? Панування питань виживання над стратегічним мисленням? На ці та інші питання можливо і отримаємо відповіді згодом.

Нарешті – оновлена діаграма представництва аплікантів по областям України  (клікнути на діаграму для збільшення):

33

Але це ще не все. 

За минулий тиждень до спів-організаторів секцій веб-конференції стали додаватись досвідчені інституції. 

Зокрема, співорганізатором секції з Децентралізації стала редакція всеукраїнських видань “Місцеве самоврядування” та “Радник старости” в особі головного редактора, Яни Брусенцової, якій допомогають Мацокін Андрій, експерт з питань управління персоналом та Ковшова Олена, експерт з бюджетниз питань та фінансового забезпечення. На наш погляд це досить цікавий приклад: видавництво не має конфлікту інтересів з учасниками, а з іншого боку орієнтується як в питаннях громад так і в потенційно цікавих спікерах для цієї секції. 

А співорганізатором секції з Нацстратегії ГС став інститут соціальних технологій в особі директора, Андрія Крупніка. Пан Крупник – досвідчений фахівець, член Коорд Ради сприяння розвитку ГС, яка була затверджена Президентом в 2016, його моніторінгові дослідження виконання нацстратегії на регіональному рівні включені в простір спільнотворення цієї секції разом із інишми корисними для розгляду документами. 

(залучення співорганізаторів триває, в наступному огляді узнаєте новини, за бажанням – долучайтесь!)

І декілька цитат учасників із простору спільнотворення за секціями, яке відбувається прямо зараз:

Секція “Нацстратегія ГС 2021+”.

Ала Орлова: “Якщо взяти до уваги, що два з трьох засідань відбулися під тиском громадськості, то такий стан справ став свідченням бездіяльності Коордради та відповідальних за це органів держави, «найбільшим розчаруванням» для активних представників громадянського суспільства, які покладали великі надії на діяльність цього консультативно-дорадчого органу”. А на Вашу думку, це пов’язано із невдалим складом Коорд ради чи є якась інша причина (і яка саме)? Які питання мають бути врахованні в Нацстратегії ГС2021+?

Секція “ЦСР” (SDGs):

Олег Павленко: “… Більше того, ЦСР є невідомими більшості не тільки населення, але й представникам місцевої влади. Слабка взаємодія громадськості і влади, не зацікавленість останньої у залученні до участі громади в управлінських процесах не сприяє визначенню шляхів впровадження ЦСР на місцевому рівні… Тому продовжує зростати нерівність у суспільстві… Громади не мають ефективних механізмів контролю і впливу на владні інституції в період між виборами”.  Чи Ви знаєте щость про ЦСР? І ще таке – на Вашу думку, чому зацікавленість аплікантів в секції ЦСР виглядає значно більш стабільною ніж до інших секцій?    

Секція “Децентралізація”:

Перші 4 питання для обговорення від співорганізаторів- визначення слабких та сильних сторін: 1) громадських бюджетів, 2) інституту старост, 3) ОТГ, 4) ОМС. Наприклад “В рамках реформи децентралізації ОМС набувають більше владних повноважень і обов”язку їх унормованого виконання. До слабких сторін можна віднести правовий нігілізм та невміння проаналізувати норми чинного законодавства та правову основу прийняття власних регуляторних та інших локальних нормативно-правових актів”. Які слабкі та сильні сторони громадських бюджетів вам знайомі?  інституту старост? А ОТГ? 

Безумовно, декілька цитат не нададуть належного уявлення про думки учасників та співорганізаторів, краще переглянути безпосередньо в просторі спільнотворення. Навіть більше того – можливо там не вистачає саме Вашої думки. Отже питання – А ЩО ДУМАЄТЕ ВИ відносно нацстратегії ГС 2021+, Децентралізації та ЦСР?

Заповнюйте онлайн форму https://forms.gle/8Vw4iFQACsuFL7167, отримайте доступ до простору спільнотворення та долучайтесь до обговорення!

ВАЖЛИВО: Національна веб-конференція ГС має бути спільною справою всіх зацікавлених учасників! 

(це огляд №3 перебігу подій  з підготовки національної веб-конференції ГС “Розумна Взаємодія”,

вже є більш актуальний огляд№4 https://www.prostir.ua/?p=241231,

а попередні:

огляд №2 https://www.prostir.ua/?news=hotujemos-do-natsionalnoji-veb-konferentsiji-hromadyanskoho-suspilstva 

огляд №1  https://www.prostir.ua/?news=yak-stvoryujetsya-nova-stratehiya-hromadyanskoho-suspilstva 

Вже можна переглянути виступи з конференції! https://www.prostir.ua/?news=tsikavi-ideji-ta-vystupy-z-natskonferentsiji-hs-rozumna-vzajemodiya )


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії