Перспективи розвитку ІПВГ в країнах Європи: за результатами зустрічі національних секретаріатів ІПВГ
20 листопада 2023 року, відбулась важлива подія EITI Europe Regional Call, який зібрав представників країн Європи, що імплементують Ініціативу прозорості видобувних галузей, для обговорення ключових ...
Додано:
Ірина Куропась
20 листопада 2023 року, відбулась важлива подія EITI Europe Regional Call, який зібрав представників країн Європи, що імплементують Ініціативу прозорості видобувних галузей, для обговорення ключових питань і робочих планів на 2024 рік в контексті нових вимог Стандарту 2023 року.
Захід став цікавим форумом для обміну думками та досвідом між представниками різних країн.
Першим пунктом порядку денного була консультація перед засіданням Правління, де, національний координатор ІПВГ у Вірменії, Лусіне Товмасян висвітлила ключові питання порядку денного Правління та зібрала відгуки від колег-виконавців щодо покращення ефективності роботи.
Продовжуючи тему ефективності, Міжнародний секретаріат надав інструкції щодо розробки робочих планів. Окрім цього представники секретаріату ініціювали обговорення та формування спільних рекомендацій до розробки планів відновлення.
Для забезпечення більш ефективної координації та відповідності плану вимогам Стандарту ІПВГ, Секретаріат сформував наступні етапи підготовки звіту:
- Визначення відповідальних осіб, термінів та ресурсів для створення плану, консультації з зацікавленими сторонами та визначення ролей та термінів, включаючи ключові питання про відповідальність, обсяг та залучення сторін.
- Переосмислення реалізації плану роботи ІПВГ шляхом визначення слабких сторін існуючої системи.
- Розробка чітких стратегічних цілей, дій та обсягу робіт, щоб визначити шлях до досягнення планованих результатів.
- Запровадження системи моніторингу та огляду, спрямовану на постійне визначення прогресу, виявлення можливих корекцій та вдосконалення стратегій.
- На основі результатів моніторингу та огляду, реформування та адаптація плану для максимальної ефективності та відповідності поставленим завданням.
Отож план роботи на 2024 рік повинен включати такі елементи:
- Цілі, які відображають основні завдання та пріоритети кожної країни;
- Діяльність, яка піддається вимірюванню та обмежена часом;
- Пояснення, як виконання пріоритетних вимог сприятиме досягненню національних цілей;
- Чітке визначення розподілу коштів на окремі проекти та діяльності.
Захід відзначився високим рівнем взаємодії учасників з метою обміну цінним досвідом та поглядами на важливі питання. Експерт з організації роботи Національного секретаріату ІПВГ, Віталій Филенко зазначив, що в поточних умовах функціонування української економіка вкрай важливо визначити чіткі пріоритети впровадження ІПВГ. Чи стане Україна драйвером енергетичного переходу чи перетвориться на сировинний додаток для інших країн. Як забезпечити справедливий енергетичний перехід за економіки зруйнованої війною? Всі ці питання мають бути розглянуті Багатосторонньою групою ІПВГ у найближчій перспективі.
У цілому, EITI Europe Regional Call став важливою платформою для зміцнення співпраці між країнами Європи в реалізації Стандарту ІПВГ, а також для обговорення та вирішення актуальних питань у видобувних галузях. Всі учасники відзначили позитивну динаміку обговорення та високий рівень взаєморозуміння між країнами. Наступні кроки будуть спрямовані на впровадження рекомендацій та планування конкретних заходів для досягнення поставлених цілей.