Перший у Харкові притулок для постраждалих від насильства

Незабаром у Харкові з’явиться перший притулок для постраждалих від насильства. Фонд Народонаселення ООН вже рік працює над проектом, що покликаний допомогти жінкам, постраждалим від гендерного ...

346
Перший у Харкові притулок для постраждалих від насильства

Незабаром у Харкові з’явиться перший притулок для постраждалих від насильства. Фонд Народонаселення ООН вже рік працює над проектом, що покликаний допомогти жінкам, постраждалим від гендерного насильства внаслідок збройного конфлікту на сході України. Про це нам розповість Сергій Велигодський – спеціаліст із питань гуманітарного реагування Фонду Народонаселення в Харківській області.

- Отже, перший у Харкові притулок для постраждалих від насильства – яким він буде?

– Ми планували, що притулок буде «потужністю» в 20 кімнат, але, порахувавши вартість такого «шику», зрозуміли, що один спонсор не зможе таку «потужність» собі дозволити, тому почали з 4 кімнат, загальна площа яких становить 124 кв.м.; у червні цього року у них почався  ремонт. Кімнати будуть обладнані таким чином, що жінки зможуть там перебувати зі своїми дітьми;  одна кімната – для однієї жінки. Зараз ми купуємо ліжка, шафи, електроприлади, дитячі іграшки – усе, що зможе створити якомога комфортніші умови для перебування постраждалої людини.

- Яким чином жінки потраплятимуть до притулку?

– Буде створено кабінет первинного інтерв’ювання. Якщо у цьому кабінеті жінка буде ідентифікована як жертва, вона буде перенаправлена до притулку. Ми уже налагодили зв’язки з різними структурами охорони здоров’я та поліцією, які зможуть направити жертву до нас.

- Яку роботу проводитимуть працівники притулку задля поліпшення стану постраждалих?

– У притулку в стаціонарних умовах проводитиметься індивідуальна робота залежно від тих умов, у яких перебувала жінка. Одним, можливо, необхідна буде глибока психологічна допомога, іншим – послуги юристів чи медичне обстеження, – ми надамо їм ці послуги. Звичайно, усього передбачити не можна. Працюючи уже з певною людиною, ми думатимемо, як їй краще допомогти.

- Скільки жінка там зможе перебувати, ви вже про це думали?

– Так, зараз думаємо про термін, поки що схиляємося до 1 місяця. Оскільки кімнат поки що лише 4 (а для такого міста, як Харків, це дуже мало), то, звичайно, відразу буде черга, щоб потрапити до притулку. Ми хочемо допомогти якомога більшій кількості людей.

- Як зрозуміти, що людина, яка постраждала від насильства, уже готова вийти з притулку?

– Ми розробляємо стратегію, а в такі деталі наша організація не вдається. Цей проект реалізовуватимуть дві організації – «Фонд допомоги жертвам, постраждалим від насильства» і Молодіжний благодійний фонд «Ініціатива». «Ініціатива» вирішуватиме питання адміністративно-господарських справ (ремонт, функціонування обладнання тощо). «Фонд допомоги жертвам, постраждалим від насильства» займатиметься справами добору працівників і працівниць як для кабінету первинного інтерв’ювання, так і для притулку; також вони займатимуться супроводом людини протягом усього перебування на стаціонарі. Вони дивитимуться на стан потерпілої уже на місці.

- Але ж, коли жінка знову потрапляє  у те саме середовище, ситуація може повторитися…

– Різні ситуації можуть бути. За той час, який вона перебуватиме у нас, може багато чого змінитися. По-перше, вона, можливо, вже не захоче повертатися до чоловіка, по-друге, можливо, знайде роботу, нове житло, або який-небудь інший варіант виходу із ситуації. Ми також сподіваємося на роботу з агресором…

- Ви думаєте, що агресор погодиться з вами співпрацювати?

– Ми на це сподіваємося. Насильно, звичайно, не можемо діяти. У соціальній роботі треба розуміти, що наша мета – не «наздогнати і заподіяти добро», а допомогти тим, хто просить про цю допомогу. Тут потрібно розуміти, які підходи застосовувати у роботі з агресором. Місяць без дружини та дитини – це той термін, за який він може усвідомити свої помилки і захотіти змін.

Власна кореспондентка ГІАЦ «КРОНА» Аліна Курлович


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Курси англійської для переселенців стартують у вісьмох містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»

Високопілля в центрі уваги: початок роботи діалогової групи з відновлення

DOCU/УКРАЇНА: від особистого до спільного

Діалогова група з відновлення Бериславської громади затверджена Положенням влади

Франко-українська торгово-промислова палата разом із Яною Степаненко презентують колекцію NFT на підтримку України