Перший Молодіжний телеканал – це нова платформа для комунікації молодіжних організацій

1-2 грудня відбувся 4-ий Всеукраїнський форум молодіжних працівників та працівниць. Це одна з найголовніших подій у молодіжній роботі України. Яка його мета? Насамперед стати майданчиком для обміну ...

Додано:
zakharii.tkachuk

128400589_329975121766484_9064316548530329755_o
Перший Молодіжний телеканал – це нова платформа для комунікації молодіжних організацій

1-2 грудня відбувся 4-ий Всеукраїнський форум молодіжних працівників та працівниць. Це одна з найголовніших подій у молодіжній роботі України. Яка його мета? Насамперед стати майданчиком для обміну досвідом та спілкування молодіжних працівників, міжнародних експертів, представників урядових і неурядових установ та авторів кращої молодіжної роботи в України. 

Оскільки цього року звичний формат проведення форуму був неможливий через карантинні обмеження, організатори почали думати над ідеями того, як можна провести форум в онлайн-форматі, але щоб він був не менш цікавим та залучив достатню кількість людей. Так народилася ідея Першого Молодіжного Телеканалу. Про неї розповідаємо далі.

Організацією 4-го Всеукраїнського молодіжного форуму займалися представники з Міністерства молоді та спорту України, UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, Асоціації Молодіжних працівників України – АМПУВсеукраїнського молодіжного центру.

Анна Острікова, координаторка національної програми «Молодіжний працівник» програми розвитку ООН в Україні, розповідає, що перспектива провести форум у вигляді конференцій в Zoom (чи іншій платформі) з умовними чорними віконечками їм не дуже подобалася:

«Цього року було відразу зрозуміло, що офлайн-формату проведення нашого щорічного Всеукраїнського молодіжного форуму не буде. На мітингу з Захаром Ткачуком і Мариною Попатенко ми обговорили план дій та прийшли до ідеї зробити цю подію у вигляді телеканалу. Тобто взяти відомі всім формати телепередач (наприклад, прогноз погоди, кулінарне шоу, новини, телемагазин тощо) та підлаштувати їх під молодіжну тематику. Кожному з нас ця ідея сподобалася, і ми почали над нею працювати».

Для Марини Попатенко, заступниці Міністра молоді та спорту проведення форуму – це важлива подія, тому що державна програма «Молодіжний працівник», в рамках якої відбувається форум, є в пріоритеті їхньої роботи:

«Ми усвідомлюємо що розвиток молодіжної роботи не може відбуватися без кваліфікованого підходу до цього. Відповідно кваліфіковано це можуть робити працівники, які постійно підвищують свої компетенції та отримують спеціалізовану інформацію, зокрема через програму «Молодіжний працівник». До речі, молодіжного працівника ми у своєму середовищі часто називаємо ще «многоликий многорук», адже це людина, яка постійно розвивається, мусить відповідати на запити молоді та підлаштовувати формати під виклики часу».

«Всі вже втомилися від форумів, адже в докарантинні часи їх відбувалося просто безліч. Вони всі були схожі між собою: збираються глядачі, запрошуються спікери, організовуються лекції, панельні дискусії тощо. Наприклад, минулого року ми робили 3-ій Всеукраїнський молодіжний форум в космічному стилі – це було цікаво та незвично. Але цього року стався карантин, тому подібного офлайн-формату зробити не можна було б. Вирішили, що треба щось абсолютно інше. І так, в нетрях карантинних ідей народилася ідея з симуляцією телеканалів, їхніх типових програм, але з нотками гумору, – розповідає Захар Ткачук, голова Асоціації молодіжних працівників України та один з головних організаторів форуму. 

Проєкт вирішили назвати Перший Молодіжний Телеканал. На загальному обговоренні з усією командою проєкту ця ідею підтримали. Згодом «набрейнштормили» багато інших форматів. Організатори розповідають, що підготовка до реалізації такого амбітного проєкту тривала півтора місяця, що є досить невеликим терміном, як для таких масштабів. Локацією для студій та майданчиків, де відбувалися прямі ефіри був Всеукраїнський молодіжний центр.

 

Якою була програма Першого Молодіжного Телеканалу?

  • Офіційне відкриття роботи телеканалу, ведучими якого були Олег Малець та Ксенія Ємшина. Вітальні слова від заступниці Міністра молоді та спорту Марини Попатенко, завідувачки відділу молодіжної роботи ДУ «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» Лесі Мукосеєвої, заступниці постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані, голови Асоціації Молодіжних працівників України Захара Ткачука, директора ВМЦ Євгена Бондаренка.

    128053070_329975065099823_8412207313382521486_o

  • Новини молодіжної політики у 2020 році.

Ведуча Діана Прідьма розповіла про найбільш яскраві події, що стосуються молодіжної політики України за минулий рік. Наприклад, створення Асоціації молодіжних працівників України та Асоціації молодіжних рад, про запуск проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні» тощо. Інші цікаві новини дивитися тут.

  • Непередбачуваний прогноз погоди.

Про циклони, що змінюються сонячними перспективами, адже температура тримається за рівні сталого розвитку. А ще очікується сніг і дощ із проєктів та молодіжних грантів. Ось так креативно та цікаво ведуча програми Анна Бондаренко розповіла про погоду молодіжної політики. Повний випуск, який вас точно приємно здивує – тут.

  • Авторська програма «Як перехитрити карантин?».

Тут зібрані круті та мотиваційні історії молодіжних центрів (і не тільки) зі всією України. Анжела Тимченко модерувала зустріч з гостями у студії, а Павло Медина був по той бік екрану. Усі історії дивитися тут.

  • Міжнародний телеміст з іноземними молодіжними працівниками.

Ірина Боднар провела невеликі інтерв’ю з представниками з Данії, Грузії та Південної Кореї, які поділитись інсайтами молодіжної роботи у своїх країнах. Там дуже цікаво! Усі розмови дивитися тут.

  • Шоу у формі hard-talk “Вся правда про молодіжного працівника 2025».

Відверта розмова у студії з представником Міністерства молоді та спорту та керівниками громад про те, яким повинен бути молодіжний працівник. Дискусію модерувала Віра Усик. Дивитися hard-talk тут.

  • Grand Show – Кращі практики молодіжної роботи 2020.

Подія, на яку молодіжні працівники чекають цілий рік, оновлюючи свою пошту в очікування результатів, – нагородження кращих практик молодіжної роботи 2020. На переможців навіть чекала Червона доріжка, по якій вони йшли отримувати свої нагороди. Ведучими заходу були Анна Острікова та Леся Мукосеєва. Повне відео дивитися тут.

  • Вечірнє шоу – Late youth show.

Це досить пікантне шоу (у ведучих навіть були червоні шкіряні крісла), ведучими якого були Павло Медина та Світлана Громцева. Вони запрошували гостей до себе в студію та ставили їм провокативні запитання. Наприклад, подивившись шоу, ви дізнаєтеся, як кафе «Флірт» вплинуло на громадську діяльність Захара Ткачука, хто і чому робив макіяж у прямому ефірі Павлу Медині, а також чому Євген Бондаренко розбивав курячі яйця в прямому ефірі. Оце так – дивитися тут.

  • Телемагазин цифрових інструментів молодіжної роботи.

Ведучі Оксана Салівочник та Світлана Громцева у прямому ефірі відкривали «замочки» з запитаннями, а завданням глядачів було сказати правильну відповідь, подзвонивши у студію. Переможці отримали різні цінні подарунки: наприклад, підписка на Zoom, брендована чашка або маска тощо. Увесь телемагазин тут.

  • Кулінарне шоу «123 гривні».

Це одна з улюблених передач глядачів та команди, адже поєднувала в собі спілкування та приготування їжі. Оксаною Мальченко ставила цікаві запитання своїм гостям, поки вони готували свої страви. Там можна дізнатися рецепт легендарного плову Євгена Бондаренка! Рецепт плову тут.

  • Реклама.

Куди ж телебачення без реклами. Але у випадку Першого Молодіжного телеканалу це була дійсно корисна реклама – 1-хвилинні ролики різних можливостей, проєктів та організацій. Наприклад, Українська академія лідерства, базовий тренінг «Молодіжний працівник», AISEC, ФРІ, соціальні ролики «Пристібнись» та «Завдяки тобі», «Вільний простір» тощо. Це реклама, яка не набридає і яку можна дивитися просто у вільний час та справді отримувати задоволення, адже вона якісна, естетична та цікава.

129057742_441775360550242_6572480064633553116_n

 

Перший молодіжний телеканал – це можливість спробувати себе у новій ролі

Практично кожен, хто брав участь в організації цього проєкту, вперше мав досвід прямих ефірів у ролі ведучих. Але це не завадило їм провести свою частину роботи якісно та на професійному рівні.

Оксана Салівончик, яка проводила авторську програму «Діджитал Тюнінг молодіжного працівника» та телемагазин цифрових інструментів згадує, як їй вперше подзвонив Захар Ткачук та запропонував бути модераторкою на форумі:

«Коли мені Захар запропонував бути модераторкою та форумі, я була надзвичайно приємно вражена. Для мене було цінно подивитися на процес організації такого масштабного проєкту збоку та, власне, взяти в ньому участь. Поєднання цих двох речей – це дуже класний досвід. На мою думку, успіх того, що все пройшло на такому високому рівні, полягає в тому, що була велика та крута команда професіоналів з різних куточків України. Кожен займався своєю справою та був, як-то кажуть, на своєму місці. Дедлайни були швидкі, але вкінці кінців все вийшло супер. Адже підтримка з боку Міністерства, ПРООН та Інституту сімейної та молодіжної політики забезпечили нам досить швидке узгодження певних процесів підготовки».

Ірина Боднар проводила міжнародний телеміст з іноземними молодіжними працівниками. Зокрема, Ірина брала інтерв’ю в програмного директора організації «Better world» з Південної Кореї – Кім Йонгхан; у міжнародного консультанта в Молодіжному Червоному Хресті Данії – Аске Хельвег Краруп; політичного консультанта Данської Молодіжної Ради – Даніел Хоноре Йенсен та в генеральної директорки організації «Академія миру та розвитку» в Грузії – Мака Сартаніа.

Кожна розмова з цими гостями була наповнена цікавою інформацією щодо молодіжної політики Данії, Грузії чи Південної Кореї.

«Наприклад, у Грузії взагалі немає такої філософії та концепції, як Молодіжні центри. У той час як у нас молодіжна політика частково відбувається саме через молодіжні центри та простори. Представник з Данії розповідав про один такий цікавий момент – це те, що у них дуже круто дбають та взагалі говорять про важливість психічного здоров’я людини в країні. Україна, своєю чергою, тільки починає про це задумуватися та виносити це питання на рівень вище. Оскільки карантин, то це набуло ще більшої актуальності, – ділиться Ірина Боднар, модераторка міжнародного телемосту з іноземними молодіжними працівниками.

129013770_441928527201592_7286846790307620876_n

Важливим моментом в підготовці телеканалу була технічна сторона. Організатори розповідають, що хотіли знайти дійсно команду професіоналів, яка б забезпечила якісну на надійну роботу прямих трансляцій, включень, звуку тощо. За словами Захар Ткачука, вони її знайшли.

«Ми шукали компанію, яка допоможе нам зробити весь технічний процес: два-три паралельні стріми, кроспостинг цих стрімів на різні сторінки й так далі. У нас навіть з технічною командою був локальний жарт. Коли ми з ними зустрілися, то вони запитали нас, скільки людей у нас в продакші. А я зрозумів, що не знаю, що йому сказати, адже взагалі не знаю, що означає «продакшн». Я відповів: «А скільки треба?». Ну і цей жарт пішов далі: «Скільки треба – стільки й буде в продакшні». Зате тепер ми знаємо, що продакшн – це вся випускова команда, яка займається організацією. У нашому випадку це близько 15-20 людей (без спікерів)».

 

Як буде жити та розвиватися Перший Молодіжний Телеканал далі

Звісно, завжди є речі, які можна було б зробити краще, ніж очікувалося. Організатори розповідають, що жорстких факапів не було. Але інколи виникали якісь дрібні моменти в комунікації. Адже кожен з учасників команди – це люди, які мають основну роботу, а організацією цього проєкту займалися у додатковий час.

«Стосовно вдосконалення, то, наприклад, ми хотіли перед кожною програмою зробити таку заставку – міні відео. Але на жаль, нам для цього забракувало часу. Тому коли ми вдруге будемо запускати наш телеканал, то ми це допрацюємо. Окрім того, ми б додавали нові формати, адже є безліч крутих форматів, які можна класно обігрувати, – коментує Захар Ткачук.

«Я переконана, що ця ідея повинна існувати далі. Нам важливо, щоб кількість глядачів збільшувалася, хочеться достукатися до більшої аудиторії, адже запит на контент є. Це досить незвичний для державної роботи формат, в якому ми говоримо про кар’єрні речі, можливо навіть у не дуже серйозному форматі, але дуже цікаво та ефективно, – ділиться Марина Попатенко.

Анна Острікова також погоджується з думкою, що Перший Молодіжний Телеканал повинен існувати та розвиватися далі:

«Це така історія, яка буде існувати й надалі. Незабаром у нас буде зустріч з організаторами, на якій ми будемо обговорювати подальшу роботу каналу, формати, адже це дійсно варте того, що продовжувати цим займатися. Перший Молодіжний телеканал – це нова платформа для комунікації молодіжних організацій».

Посилання на фейсбук сторінку – https://www.facebook.com/firstyouthchannel
Посилання на youtub канал – https://www.youtube.com/channel/UCvW8iP8cp79L94e9U73WD7g


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Понад 200 учнів з двох областей взяли участь у ярмарку підприємництва Junior EXPO-2024 в Хмельницькому

Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»