Перші 100 мешканців Полтавщини оформили собі «довідку про несудимість» завдяки порталу iGov

Замовити собі «довідку про несудимість» онлайн згідно даних на порталі iGov можуть мешканці трьох областей України. Полтавщина за результатами наданих послуг займає 2 місце, але дуже сильно відстає ...

Процес підпису Меморандуму про співпрацю між поліцією та волонтерами iGov (джерело — pl.npu.gov.ua)
Перші 100 мешканців Полтавщини оформили собі «довідку про несудимість» завдяки порталу iGov

Замовити собі «довідку про несудимість» онлайн згідно даних на порталі iGov можуть мешканці трьох областей України. Полтавщина за результатами наданих послуг займає 2 місце, але дуже сильно відстає від Дніпропетровщини.

1 березня 2016 року вважається офіційним стартом роботи порталу державних онлайн-послуг iGov у нашому регіоні. Саме в цей день був підписаний Меморандум про співпрацю між Головним управлінням Національної Поліції Полтавщини та волонтерами ініціативи iGov в Полтавській області .

Процес підпису Меморандуму про співпрацю між поліцією та волонтерами iGov (джерело — pl.npu.gov.ua)

Процес підпису Меморандуму про співпрацю між поліцією та волонтерами iGov (джерело — pl.npu.gov.ua)

Першою послугою, яку отримали полтавці, стала «Надання довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України» або, простими словами, «довідка про несудимість».

Такий документ потрібен громадянину як мінімум у 11 випадках, які показані на інфографіці.

Випадки, у яких потрібна довідка про несудимість

Випадки, у яких потрібна довідка про несудимість

Запровадження цієї послуги онлайн дало змогу мешканцям Полтави та області подати всі дані, необхідні для такої довідки, не приходячи зайвий раз до ГУ Нацполіції, що економить час. Проте за документом все одно доведеться прийти, оскільки він надається лише у паперовому вигляді. Термін оброблення звернення складає до 20 робочих днів.

Таку послугу через портал iGov запустили собі три області України — Дніпропетровська, Полтавська та Херсонська.

На даний момент нею скористалося 100 громадян, які проживають в Полтавській області.

Для порівняння у Херсонській області майже така сама цифра — 94 довідки завдяки онлайну. Дніпропетровська ж область за статистикою має вже 2675 оформлених через портал iGov «довідок про несудимість». Цей регіон є найпередовішим у плані впровадження державних онлайн-послуг: зокрема тут працює менеджер проектів порталу iGov, директор з інформаційних технологій «ПриватБанку» Дмитро Дубілет. Тому змагатися з цією областю у впровадженні онлайн-послуг порталу iGov надзвичайно складно.

Якщо взяти до уваги сукупне населення цих областей, то виходить, що Дніпропетровщина оформила 1 довідку на 1217 громадян, Херсонщина — на 11301 громадянина, Полтавщина — на 14389 громадян.

Використання порталу iGov для оформлення довідки про несудимість

Використання порталу iGov для оформлення довідки про несудимість

Серед причин, чому полтавці не дуже активно використовують онлайн для власного комфорту у оформленні документів, координатор волонтерської ініціативи iGov у Полтаві Юлія Городчаніна називає кілька:

По-перше, більшість людей за своєю природою консерватори і ідея того, що з державними органами можна комунікувати онлайн, дещо незвична для них. По-друге, портал просить ідентифікувати себе через BankID, що спиняє частину людей через страх порушити конфіденційність їх банківських даних (що абсолютно безпідставно). І, по-третє, зазвичай «довідка про несудимість» потрібна у ситуаціях «якомога швидше», тому в людини не має часу експериментувати.

Юлія Городчаніна зазначає, що більшість людей банально не знають про цю можливість. Але згодом частина цих причин стануть неактуальними і вже раз скориставшись iGov, людина зрозуміє, наскільки це зручно і економно по часу.


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році