Внутрішньо переміщені особи в Тернополі вчилися цифрової грамотності

Чи можна розвивати диджиталізацію в умовах війни? Що для цього може зробити звичайний громадянин? Ці та інші питання розглядалися під час тренінгу «Ознайомлення з концепцією «Держава у смартфоні»» ...

311589275_5487027014667707_2032443737743511320_n
Внутрішньо переміщені особи в Тернополі вчилися цифрової грамотності
Чи можна розвивати диджиталізацію в умовах війни? Що для цього може зробити звичайний громадянин?
 
Ці та інші питання розглядалися під час тренінгу «Ознайомлення з концепцією «Держава у смартфоні»» який пройшов 19 жовтня в м. Тернопіль.
 
Олена Ніжельська, громадська активістка із Сєвєродонецьку (зараз мешкає в м. Дніпро) розповідала активним тернополянам (більшість з яких були внутрішньо переміщені особи, які зараз мешкають в м. Тернопіль) про тенденції розвитку цифрових рішень та знайомила з прикладами з впровадження цифрових технологій в різні сфери життя (від взаємодії між людьми до промислових виробництв, від предметів побуту до дитячих іграшок, одягу тощо).
 
«Цифровізація спрямована на усвідомлення того, що держава має бути системою, що допомагає, а не заважає. «Держава має стати сервісом, а не лячним монстром», – зауважила Олена Ніжельська.
 
311939951_5487026628001079_6071469964765385133_n 
Учасники на практиці могли подивитися як працює мобільний застосунок «Дія». Дізнатися, які нові послуги стали доступними в цьому додатку останнім часом. Яку користь має застосунок для вимушено переміщених осіб.
 
В рамках заходу були зокрема розглянуті наступні питання:
  • Загальний огляд концепції «Держава у смартфоні»: Зручно. Непомітно. Людяно
  • Огляд ключових цілей Міністерства цифрової трансформації до 2024 року
  • Ознайомлення з ключовими інструментами Цифрової держави
  • Огляд результатів дослідження «Цифрова грамотність населення України»
  • Вплив відкритих даних на забезпечення відповідальнішого, прозорішого та ефективнішого функціонування державних органів
  • Можливості використання платформ е-демократії
Під час роботи в невеликих групах учасники та учасниці заходу працювали над оглядом найбільш перспективних сфер для впровадження цифрових рішень. Учасниці тренінгу зазначили, що вони вбачають перспективу в розвитку диджиталізованих медичних та освітніх послуг. Крім тогу, учасники вважають, що не за горами процеси цифровізації виборчих процесів, які дозволять активніше долучати до виборів молоду аудиторію.

 

311978365_5487027574667651_8748713060760580671_n
Окремий відгук серед учасників знайшла ідея заборони держорганам в Україні вимагати паперові документи/довідки у громадян, якщо необхідна інформація вже й так є в державних реєстрах. Впровадження такої концепції є дуже важливою для громадян, які звертаються за отриманням публічних послуг.
 
Цікаво, що більшість учасників наших заходів є жінки.
 
Захід проводився в рамках проєкту «Нові мешканці Тернополя» – шлях від міграції до стабільного розвитку, який впроваджується ГО Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії за підтримки Goverment of Canada та Black Sea Trust for Regional Cooperation, a Project of the The German Marshall Fund of the United States.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку