Пам’ятна поштова марка до Міжнародного Дня Ромів

В рамках святкування Міжнародного Дня Ромів запускається в обіг перша поштова марка, присвячена ромам. 8 квітня – є вагомою датою у житті 12ти мільйонів ромів світу. Поява цієї марки – є, певного ...

roma_stamp1
Пам’ятна поштова марка до Міжнародного Дня Ромів

В рамках святкування Міжнародного Дня Ромів запускається в обіг перша поштова марка, присвячена ромам. 8 квітня – є вагомою датою у житті 12ти мільйонів ромів світу. Поява цієї марки – є, певного роду, визнанням ролі ромів в історичному процесі.

Сьогодні, виходить в обіг перша із запланованої серії марка, яка буде прикладом ілюстрованої історії ромів. Адже святкування Міжнародного Дня Ромів – є тим самим загальновизнаним символом, завдяки якому роми відчувають свою значущість в поповнені культурної скарбниці світу та гордість за своє буття. Портрет ромки, розміщений на марці для того, аби «штампи», які використовують у мові ненависті та ксенофобських настроях, змінилися на, так звані, ярлики поваги та гідності.

Образ ромки, який зображений на марці, створювався спільними зусиллями тих, кому не байдужі роми: «Дискусії на рахунок того, як має виглядати ромка – тривали не один день, – коментує керівник Благодійного Фонду «Розвиток» Олег Григор’єв. – Після виокремлення декількох ескізів проводилися консультації з ромами. На першій марці вирішили зобразити образ жінки – ромки, яка увібрала в себе все те найкраще, що асоціюється з співучою душею ромського народу. Адже ромка, яка красується на марці – має апелювати до: культури, звичаїв,історії, які має кожна меншина, і що є сутністю самоідентифікації кожної нації».

Пам’ятна поштова марка до Міжнародного Дня Ромів

Думки та бачення образу ромки на папір перенесла праонука ромської танцівниці Онно, художниця Катерина Лутак, яка знає багато про угорських ромів: «Про всі народи написано багато літератури, їх історія вивчається впродовж років у школах, їх асоціюють з чимсь приємним… Нажаль, я не можу сказати це про ромів. На сьогодні, роми – це ті, кому немає місця в країнах; це ті, які уявляються людьми нижчого ґатунку. Мені страшно від того, що через увесь негатив, який охоплює ромів, мало залишається тих, хто б спромігся зберегти та відтворювати нашу справжню, ромську спадщину. Саме тому, я разом із співробітниками Благодійного Фонду «Розвиток» почали створення ескізу марки, яке стало відродженням історії ромів у мистецтві мініатюри. Мені, як художниці, яку переповнюють емоції почуття гордості – малювати ромку божественної краси, було надзвичайно легко. Адже її образ, як крупиця, увійде до історичної спадщини ромів. Ми і далі будемо продовжувати збирати ці піщинки, аби не загубити багату історію ромського народу».

Для більшості з нас – марка це звичайна наліпка у правому куті конверту. Для ромів – це символ солідарності та гордості у відзначенні великого Дня. Звісно, марка не покладе миттєвий край всім проявам ворожості та ромофобії у суспільстві. Але вона зможе створити образ в уяві людей, за яким роми – це щасливі, усміхнуті люди. Люди, в яких є своя багата історія та унікальні традиції.

Прес-центр Благодійного Фонду «Розвиток»


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи