Пам’ятку врятовано. Ліхтар знову освітить алею Героїв Небесної Сотні

11 червня на алеї Героїв Небесної Сотні відбулася зустріч за участі представників Національного музею Революції Гідності, Державного бюро розслідувань, Департаменту культурної спадщини КМДА, ГО ...

11111
Пам’ятку врятовано. Ліхтар знову освітить алею Героїв Небесної Сотні

11 червня на алеї Героїв Небесної Сотні відбулася зустріч за участі представників Національного музею Революції Гідності, Державного бюро розслідувань, Департаменту культурної спадщини КМДА, ГО “Родина Героїв “Небесної Сотні”, КП “Київміськсвітло” та громадських активістів із приводу збереження об’єкта культурної спадщини – ліхтарного стовпа. Нагадаємо, що у квітні цього року в результаті ДТП на алеї Героїв Небесної Сотні він зазнав пошкоджень. 

Одразу після інциденту музей підготував акт пошкодження об’єкта, зробив фотофіксацію, надіслав листи у відповідні інституції: офіс Генпрокурора, ДБР, Нацполіцію, Департамент охорони культурної спадщини КМДА з вимогою щодо його збереження.

“Після майже двох місяців перемовин, вирішення організаційних і правових питань усі причетні досягли виваженого рішення – відремонтувати, а не демонтувати аварійний стовп. Це важливо, бо він є не лише опорою освітлення, а й пам’яткою історії з кількома отворами від беркутівських куль, і водночас речовим доказом для слідчих. Так, сьогодні врятовано стовп, який, напевно, врятував не одне життя під час розстрілів на Інститутській 2014 року”, – каже Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

За словами начальника Печерського КП “Київміськсвітло” Євгена Кривця, роботи з відновлення аварійного стовпа тривали близько п’яти годин, і сьогодні ввечері ліхтар знову освітлюватиме алею Героїв Небесної Сотні.  

Окрім меморіалізації, матеріальні свідчення подій важливі для розслідування вбивств протестувальників, оскільки Державне бюро розслідувань досі працює над слідством у справах Майдану.

Музей висловлює вдячність усім сторонам за досягнутий результат.

can58296

can58368


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році