Оскарження розпорядження Кабміну про обмеження кримчан та інформаційна кампанія на підтримку постраждалих

Виїхати з Криму на «материкову» частину України непросто через обмеження на в'їзд і виїзд, які діють з кінця березня на адміністративному кордоні анексованого Криму з Херсонською областю через ...

Снимок
Оскарження розпорядження Кабміну про обмеження кримчан та інформаційна кампанія на підтримку постраждалих

Виїхати з Криму на «материкову» частину України непросто через обмеження на в’їзд і виїзд, які діють з кінця березня на адміністративному кордоні анексованого Криму з Херсонською областю через загрозу поширення коронавірусу. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів «Про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та виїзду з неї, спрямоване на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої SARS-CoV-2», в’їхати до Криму можна при наявності реєстрації місця проживання на півострові. На «материкову» частину України пропускають тих, хто зареєстрований на підконтрольних Києву територіях, або через низку причин «гуманітарного характеру». Однак на практиці десятки кримчан під час перетину лінії розмежування були змушені звернутися по допомогу до правозахисників і уповноважених органів України, оскільки не змогли виїхати з Криму.

Адвокатка, правова радниця Громадського центру правосуддя в місті Татарбунари (Одеська область) Юлія Лісова оскаржила це розпорядження в судовому порядку. Окружний адміністративний суд міста Києва призначив підготовче судове засідання на 2 червня.

У позові адвокатка вимагає визнати незаконним та скасування цього розпорядження  як незаконного та зауважує, що заборона стосовно саме кримчан дискримінує громадян України за ознакою місця реєстрації, адже всім іншим громадянам не заборонено пересуватись всередині країни, в’їжджати та виїжджати з неї.

Після цього проблема дискрімінації кримчан отримала резонанс у ЗМІ. Так, 14 травня в ефірі «Радіо Крим.Реаліі» обговорили цю проблему з адвокаткою Юлією Лісовою, а також кримчанами і прессекретарем Держприкордонслужби України Андрієм Демченком.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії