Опитування щодо можливостей посилення участі громадян у формуванні політик на Донбасі

У рамках роботи над створенням Рекомендацій органам влади на Донбасі щодо посилення участі громадян у формуванні місцевих політик Вільнюська робоча група Консорціуму ДОСТУП проводить опитування серед ...

Додано:
Anya Medvedeva

опитування
Опитування щодо можливостей посилення участі громадян у формуванні політик на Донбасі

У рамках роботи над створенням Рекомендацій органам влади на Донбасі щодо посилення участі громадян у формуванні місцевих політик Вільнюська робоча група Консорціуму ДОСТУП проводить опитування серед українських НУО, формальних або неформальних об’єднань із захисту прав ВПО, спостерігачів за дотриманням прав людини, профспілок, бізнесменів та активних громадян. Анкету можна знайти за посиланням

Більше про роботу над Рекомендаціями та врахування результатів анкетування:

29 січня 2021 року Вільнюська робоча група Консорціуму ДОСТУП провела онлайн консультацію “Шляхи активізації участі громадян у формуванні політики в Донецькій та Луганській областях”. Протягом п’яти годин учасники заходу ділилися своїм досвідом у питаннях комунікації та співпраці з органами влади, жваво обговорювали приклади конструктивної та ефективної взаємодії з можновладцями та презентували своє бачення підходу Humanitarian Development Peace Nexus — зв’язку між ініціативами гуманітарного реагування, програмами розвитку та миробудівництва — у Східній Україні.

Консультація зібрала понад 60 учасників включно з активістами, які ініціювали  створення органів самоорганізації населення, дослідниками, представниками молодіжної та громадських рад, освітніми й культурними ініціативами та організаціями, які опікуються правами ВПО.

До консультації також долучились міжнародні організації — зокрема, представники Офісу Координаторки ООН в Україні та Управління ООН з координації гуманітарних справ, які приділили особливу увагу імплементації Nexus та тим ініціативам на Донбасі, які вже працюють із цим підходом.

Захід відбувся за підтримки Генерального Директорату ЄС з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (ECHO), Міністерства закордонних справ Литовської Республіки та у координації з ООН.

Ознайомитись із перебігом заходу можна за посиланням.

За результатами консультації та інтерв’ю з експертами, які були проведені раніше, а також  з урахуванням даних анкетування будуть сформовані попередні Рекомендації органам влади на Донбасі щодо посилення участі громадян у формуванні місцевих політик. Рекомендації будуть обговорюватись під час засідань Донецької та Луганської робочих груп, до складу яких увійдуть представники органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад та ВЦА, громадянського суспільства, бізнесу та міжнародних і гуманітарних організацій.

Після обговорень на регіональному рівні до роботи над Рекомендаціями будуть залучені представники профільних міністерств та парламентських комітетів, а також донори гуманітарної допомоги та розвитку, що працюють в Україні.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році