Опубліковано новий звіт Freedom House «Свобода в мережі 2021»

Уряди у всьому світі дедалі більше стверджують свою владу над технологічними платформами, змушуючи підприємства дотримуватись цензури та нагляду. Це призвело до глобального спаду рівня свободи ...

Freedom House
Опубліковано новий звіт Freedom House «Свобода в мережі 2021»

Уряди у всьому світі дедалі більше стверджують свою владу над технологічними платформами, змушуючи підприємства дотримуватись цензури та нагляду. Це призвело до глобального спаду рівня свободи інтернету 11-ий рік поспіль, про що йдеться у цьогорічному рейтингу «Свобода в мережі 2021», що є новим виданням щорічного оцінювання рівня свободи Інтернету в певних країнах світу, опублікованого Freedom House.

Найбільші погіршення за рік (з червня 2020 року по травень 2021 року) були зафіксовані у М’янмі, Білорусі та Уганді, де влада вжила суворих обмежувальних заходів на тлі виборчої та конституційної кризи.

Китай сьомий рік поспіль вважається найгіршим середовищем для інтернету. Китайська влада встановила вкрай жорсткі терміни ув’язнення за інтернет-інакомислення та повсякденне спілкування онлайн. Пандемія COVID-19 залишається однією з найбільш жорстко цензурованих тем.

Показник США знижується п’ятий рік поспіль. Неправдива, оманлива та маніпулятивна інформація продовжує поширюватися онлайн, впливаючи навіть на сприйняття громадськістю результатів президентських виборів 2020 року.

242536415_1702070980124263_3289453776601654471_n

Ситуація зі свободою інтернету в Україні за рік незначно покращилася, зокрема через відсутність навмисних перебоїв у доступі до Інтернету. Закони України про електронні комунікації і про розвідку дозволяють уряду обмежувати доступ до Інтернету під час проведення антитерористичних операцій, надзвичайного чи воєнного станів, посилювати операції державного нагляду і довільно перехоплювати приватні комунікації, тим самим наносячи удар по захисту персональних даних. Окрім цього, цензура залишається негативною тенденцією в онлайн-середовищі. Президент Володимир Зеленський ухвалив ряд нових обмежувальних заходів щодо низки інтернет-ЗМІ та платформ. Журналісти продовжують стикатися із тиском та переслідуваннями, які залишаються не розслідуваними належним чином.

Детальніше в огляді частини звіту про Україну (англійською).

Огляд висновків звіту (англійською).

 

Джерело: Freedom House Ukraine.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

262 події на місяць: в Миколаєві виміряли рівень активності культурних установ

Неприпустимість анулювання Фонду безпеки дорожнього руху у Держбюджеті-2022

Ромські малозабезпечені родини за підтримки громади готуються до зимового періоду

Курсанти Академії Державної Пенітенціарної служби відвідали виставку "Кожен має право знати свої права"

25 історій про бюджет «людською мовою»: кращі ідеї «Бюджетів для громадян»-2021

Ромські жінки та дівчата з Одеської області навчаються роботі з комп’ютером