ОПОРА обговорила проблеми лісової галузі з народними депутатами та експертами

Учора Громадянська мережа ОПОРА провела онлайн-дискусію “Безцінний ліс: стратегія управління (не)вичерпним ресурсом”. В обговоренні взяли участь народний депутат, член комітету Верховної Ради з ...

Додано:
Ksenia Yanko

1
ОПОРА обговорила проблеми лісової галузі з народними депутатами та експертами

Учора Громадянська мережа ОПОРА провела онлайн-дискусію “Безцінний ліс: стратегія управління (не)вичерпним ресурсом”. 

В обговоренні взяли участь народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Едуард Прощук, народна депутатка, членкиня комітету з питань транспорту та інфраструктури Оксана Савчук, консультант зі сталого розвитку лісового господарства Дмитро Карабчук, аналітик міжнародної благодійної організації “Екологія-Право-Людина” Петро Тєстов, голова Громадської ради Держлісагентства України Василь Масюк, народний депутат VIII скликання, колишній секретар комітету екології Остап Єднак. Модерував обговорення аналітик ОПОРИ Олександр Неберикут.

Головною темою дискусії стало питання системних змін в управлінні лісовими ресурсами. Більшість учасників погодились, що у лісовій політиці важливо розподілити функції її формування, господарювання та контролю між різними структурами. Депутатка Оксана Савчук, також зауважила:

“Частину функцій контролю необхідно передати місцевому самоврядуванню, щоб після створення ОТГ, громада відчула себе на своїй території господарем”. 

Примітно, що у день дискусії, 2 червня, Верховна Рада проголосувала за законопроект про створення законодавчих умов впровадження державного лісового кадастру, обліку, моніторингу та проведення національної інвентаризації лісів в Україні. Один з ініціаторів законопроєкту Едуард Прощук розповів: 

“Ми внесли зміни до лісового кодексу щодо проведення інвентаризації лісів. На моє переконання, у нас немає системного обліку лісів. Останній облік проводився у 2011, попередній у 1996. Інвентаризація нам дасть розуміння, чим ми володіємо. Вперше в Україні будуть визначені показники поточного приросту насаджень, необхідні для оцінки інтенсивності лісокористування”. 

Колишній секретар комітету екології ВР Остап Єднак висловив побоювання, чи вистачить у державному бюджеті коштів на інвентаризацію.

“Питання: скільки це коштує та чи зможемо ми залучити сучасні технології, зокрема, супутникового моніторингу лісів”.

Щодо проблеми незаконної вирубки деревини Остап Єднак зазначив, що Україні необхідно впроваджувати європейську практику відстеження усіх ланок походження деревини. Таким чином, якщо на певному етапі деревина була легалізована, порушник не уникне відповідальності.

Трансляцію можна переглянути за посиланням. Це вже четверте онлайн-обговорення, яке організовує ОПОРА, аби привернути увагу до проблем, що потребують законодавчого врегулювання. У такий спосіб аналітики мережі хочуть створити майданчик для пошуку спільних рішень та популяризувати практику позитивного лобізму. Перше обговорення було присвячене транскордонній співпраці, друге — державній підтримці гірських територій, третє — управлінню культурною спадщиною.

Дискусія відбулась у межах проєкту “Регіональний порядок денний для народних депутатів”, за підтримки Програма РАДА, що виконує Фонд Східна Європа.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

30 українських громад створять комунікаційні стратегії

Понад 200 учнів з двох областей взяли участь у ярмарку підприємництва Junior EXPO-2024 в Хмельницькому

Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ