Оновлення Плану дій із забезпечення функціонування та розвитку Порталу ІПВГ

Повномасштабне вторгнення значно ускладнює виконання звичних процесів і задач, проте Україна продовжує сумлінно працювати покращенням рівня відкритості та прозорості у видобувному секторі та над ...

0a87a8bd1432c3f3e166351d93179f1e
Оновлення Плану дій із забезпечення функціонування та розвитку Порталу ІПВГ

Повномасштабне вторгнення значно ускладнює виконання звичних процесів і задач, проте Україна продовжує сумлінно працювати покращенням рівня відкритості та прозорості у видобувному секторі та над розвитком електронної системи подачі та аналізу звітності – Порталом ІПВГ (https://eiti.gov.ua/). В цей час це особливо важливо, оскільки він забезпечує доступ до повної та об’єктивної інформації видобувного сектору, що сприяє ефективній координації між стейкхолдерами впровадження ІПВГ.

Стратегічна сесія з розвитку Порталу ІПВГ, яка відбулась 30 січня 2024 року, була спрямована на формування єдиного бачення розвитку Порталу ІПВГ усіма стейкхолдерами процесу впровадження Ініціативи щодо прозорості видобувних галузей. 

Якісний аналіз попереднього досвіду є запорукою ефективного планування наступних дій. Тому захід був умовно розділений на два блоки, де перший блок присвячений експрес-огляду технічних доопрацювань, які були реалізовані на Порталі ІПВГ за друге півріччя 2023 року.

Портал ІПВГ регулярно оновлюється для виконання вимог Стандарту ІПВГ чи змін у законодавстві України. 

Проаналізувавши вимоги оновленого Стандарту ІПВГ 2023 та потреби видобувного сектору було розроблено та презентовано наступні рекомендації щодо реалізації запланованих задач з модернізації Порталу ІПВГ:

  • Розширення набору даних про кінцевих бенефіціарних власників;
  • Доповнення форми 1 “Загальні дані” даними про КВЕДи та зв’язки “мати-дочка”;
  • Обговорення необхідності внесення змін у форми звітності на нормативно-правовому рівні;
  • Формулювання повідомлення про отримання звіту, що автоматично надсилаються суб’єктам господарювання;
  • Аналітика даних щодо відображення стану енергетичного переходу;
  • Обговорення формату публікації всіх поданих звітів в т.ч. тих, що подані в паперовому вигляді. 

Віталій Филенко, експерт з організації роботи Національного секретаріату ІПВГ ініціював активне обговорення шляхів розширення набору даних про кінцевих бенефіціарних власників та запропонував зробити нові рядки відповідної форми звіту не обов’язковими, оскільки законодавство України поки не вимагає розкриття більшої кількості даних.

Підтримавши цю ідею, директор програми “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”, Олексій Орловський додав: “Вимога Стандарту ІПВГ щодо розкриття даних про бенефіціарів слугує стимулом, який може підштовхнути нас до внесення змін до законодавства. Проте в цей момент запропоноване вирішення є оптимальним.”

Усі ці зміни спрямовані на створення більш ефективного та прозорого механізму управління та співпраці у сфері видобутку ресурсів, сприяючи сталому розвитку та глобальній взаємодії.

Радниця  проєкту  “Ефективне державне управління завдяки GovTech та прозорості” GIZ Ukraine  Світлана Мізіна також долучилась до обговорення подальшого розвитку Порталу ІПВГ.

“Зміни відповідно до оновленого Стандарту ІПВГ будуть розглянуті на засіданні багатосторонньої групи ІПВГ. Тому я пропоную винести вище зазначені підтримані значущі доопрацювання Порталу на розгляд БГ ІПВГ” – зазначила Світлана Мізіна.

Проведення  стратегічної сесії дало можливість пріоритезувати задачі з розвитку Порталу даних видобувної галузі. Кожен з учасників мав можливість внести свою лепту у визначення ключових завдань за допомогою експрес-опитувань під час заходу. 

Сформований перелік завдань стане ще одним важливим кроком до виконання вимог Стандарту ІПВГ та переходу України до систематичного розкриття інформації.

Підтримка роботи та розширення функціональних можливостей Порталу ІПВГ https://eiti.gov.ua/ cтали можливими завдяки підтримці проєкту «Ефективне державне управління завдяки GovTech і прозорості в Україні», що впроваджується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини, у партнерстві з Директоратом з питань формування енерго- та ресурсоефективної політики Міністерства енергетики України.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями