Олексій Біда: «В недалекому майбутньому революції можуть відбуватися онлайн»

Уже сьогодні ми починаємо замислюватися над наслідками пандемії, яка застала світ зненацька. І мова не лише про біологічне виживання. У межах проєкту «Людська гідність в контексті суспільних ...

«Людська гідність в контексті суспільних викликів».  Біда
Олексій Біда: «В недалекому майбутньому революції можуть відбуватися онлайн»
Уже сьогодні ми починаємо замислюватися над наслідками пандемії, яка застала світ зненацька. І мова не лише про біологічне виживання. У межах проєкту «Людська гідність в контексті суспільних викликів»* ми продовжуємо цікавитися думками громадських активістів, правозахисників, митців про виклики, які чекають нас у найближчому майбутньому.
 
Громадський активіст, Координатор Центру документування Української Гельсінської спілки з прав людини Олексій Біда вважає, що у світі після епідемії «буде більше бізнесу, орієнтованого на віддалену роботу з дому та продажі через інтернет, а надання державою послуг через інтернет підштовхне розвиток електронного самоврядування».
 
Чи здатні ми вберегти вищі людські цінності в умовах викликів сьогодення? На думку Олексія, «пандемії, війни, катастрофи завжди провокують зростання насильства у боротьбі за виживання», ситуація, яку маємо сьогодні, «нічим не відрізняється від ситуацій минулого: будуть сплески насильства та будуть намагання їх врегулювати».
 
Водночас активіст переконаний, що в нинішніх умовах обмеження дій і переваги олігархічних прошарків над «електоратом» суспільство готове відстоювати свою свободу. Більше того, він зауважує, що за час карантину суспільні зв’язки, навпаки, посилюються, «люди стали більш відкриті та відверті».
 
«Враховуючи те що Революція Гідності, як і решта інших, була ініційована через ФБ. Враховуючи розвиток глобального обміну інформацією, можливість мобілізувати широкі верстви населення онлайн, надання державних послуг онлайн можемо припустити, що в недалекому майбутньому революції можуть відбуватися онлайн також. Як приклад – дос-атаки на державні сайти під час Революції Гідності, WikiLeaks, Bellingcat», – вважає Олексій Біда.
___________________________
* Проєкт Музею Гідності у Львові «Людська гідність в контексті суспільних викликів» зародився як реакція на ситуацію, в якій ми опинилися через COVID-19. Очевидно, що ми змушені переосмислювати цінності і підходи в комунікації. Однак ключовим питанням залишається питання поваги до людської гідності.
 
Пандемія, викликана COVID-19, стала тим «лакмусовим папірцем», який дає можливість побачити особливості індивідуального сприйняття, рівень соціальних взаємодій, а найголовніше – наскільки держави готові дотримуватися чи порушувати права людини та громадянина.
 
Ми цікавимося думками провідних мислителів/мислительок, діячів/діячок культури, громадських активістів/активісток, аби разом вистояти і не втратити найважливіше – свободу.
 
Музей Гідності не обов’язково розділяє погляди та думки авторів.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи