Олександр Слобожан про особливості та складності підготовки до опалювального сезону

8 вересня Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан у прямому ефірі телемарафону ЄДИНІ НОВИНИ на каналі Суспільне Новини розповів про підготовку до опалювального сезону та ...

Додано:
Darina Privalova

опалення
Олександр Слобожан про особливості та складності підготовки до опалювального сезону

8 вересня Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан у прямому ефірі телемарафону ЄДИНІ НОВИНИ на каналі Суспільне Новини розповів про підготовку до опалювального сезону та ситуацію у різних регіонах України.

znimok_ekrana_446

Перш за все, він зазначив, що Асоціація міст України від самого початку повномасштабного вторгнення рф – 24 лютого – виділила чотири типи територій і, зрозуміло, що підготовка та безпосередньо проходження опалювального сезону буде відрізнятися залежно від ситуації, яка склалася.

Нагадаємо, Асоціація міст України, членами якої є близько 1000 муніципалітетів, запропонувала нову методологію регіональної політики, що ґрунтується на визначенні чотирьох типів територій, що склалися через війну: зона активних бойових дій, тимчасово окуповані території, прифронтові території й глибокий тил.

Найменше проблем очікується у 10 тилових областях, які, мають кращі фінансові умови, оскільки відбулася релокація бізнесу, у яких менше руйнувань, а також є можливість переходу на альтернативні джерела опалення.

До речі, внесені Урядом за пропозиціями Асоціації міст України зміни до постанови №590, що визначає пріоритетність бюджетних видатків, дозволяють фінансувати з місцевих бюджетів заходи, спрямовані на стале проходження опалювального сезону – відновлення котелень, теплопунктів, теплотрас та інших об’єктів теплопостачання. У багатьох містах такі роботи постійно проводяться.

Серйозною проблемою, підкреслив Олександр Слобожан, є руйнування критичної інфраструктури внаслідок воєнних дій. Так, на сьогодні зруйновано близько 400 об’єктів і центральна влада разом з місцевою активно їх відновлюють. На відбудову ТЕЦ в Чернігові, Кременчуці, Охтирці виділено по 100 млн грн з резервного фонду Держбюджету. Окрім того, вирішується питання відбудови Харківської ТЕЦ, у яку влучив ракетний удар, – міський бюджет вже виділив 60 млн грн і ще 70 млн грн очікується з резервного фонду Держбюджету.

Виконавчий директор АМУ розповів, що для прифронтових територій з резервного фонду Держбюджету також виділено кошти і саме зараз відбувається закупівля генераторів, модульних котелень, мобільних пунктів обігріву тощо. Розпоряджатися цим обладнанням буде ДСНС. Олександр Слобожан нагадав, що відбулося спільне засідання АМУ та ДСНС і висловив подяку керівництву ДСНС за співпрацю. Так,  кожний муніципалітет отримав алгоритм дій на випадок надзвичайних ситуацій у разі руйнації об’єктів теплопостачання під час опалювального сезону. Місцева влада має визначити місця, де будуть розгорнуті теплопункти та інше устаткування.

Міжнародні організації також долучаються до підготовки до опалювального сезону – на запит Асоціації міст України вони формують свої можливості щодо забезпечення спеціальним обладнанням (генератори, пункти обігріву, ліхтарі тощо), яке допоможе громадам під час опалювального сезону.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи