Оголошено переможця архітектурного конкурсу у номінації “Музей Революції Гідності”

У четвер, 28 червня, в Міністерстві культури України відбувся брифінг, присвячений підведенню підсумків ІІ стадії Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію ...

Переможець конкурсу: проект № 1002_Kleihues + Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH
Оголошено переможця архітектурного конкурсу у номінації “Музей Революції Гідності”

У четвер, 28 червня, в Міністерстві культури України відбувся брифінг, присвячений підведенню підсумків ІІ стадії Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта “Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності” (м. Київ).

За результатами засідання міжнародного повноважного та незалежного журі конкурсу, що відбулося 27 червня 2018 року в місті Києві, в номінації «Музей Революції Гідності» визначено лауреатів конкурсу:

1 премія (переможець конкурсу) – проект № 1002, Kleihues + Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH, архітектори: проф. Ян Кляйхус (prof. Jan Kleihues), Йоханес Кресснер (Johannes Kressner) / Берлін, Німеччина.

 

2 премія – проект № 1003, Buro/architects, архітектори: Антон Олійник, Олексій Пахомов / Київ, Україна.

3 премія – проект № 1001, Lina Ghotmeh Architecture, архітектори: Ліна Готме (Lina Ghotmeh) / Париж, Франція.

 “Проектувати Музей Революції Гідності взялися 12 архітектурних команд – з України, Німеччини, Іспанії та Франції. Переміг проект знаного берлінського бюро, який переконав міжнародне журі у відповідності конкурсному завданню, у сильній функціональній та архітектурній цінності, в модерновій елегантності та ощадливому ставленню до середовища, у метафоричності та символізмі, у спроможності витримати плин часу. Проект під назвою «Штурм висоти» по-новому інтерпретує неокласицизм, інтегруючи події на Майдані в європейську історію, візуально формує новітній український акрополь і українську агору, стверджуючи демократичні спрямування нації. Втілення цього проектного задуму гармонійно доповнить меморіальний простір на Алеї Героїв Небесної Сотні і створить середовище для активного втілення у життя мрій борців за незалежну і процвітаючу Україну” — говорить Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності. 

 

Цей проект найсвітліший. Думаю, задовольнить найбільшу частину людей. Можливо, інші проекти чимось викликали би певні суперечки. В цьому є чітка прив’язка до Майдану. Я бачу в ньому продовження підйому на пагорб. Гарно співіснуватиме з меморіалом, бо перекликається з ним. Вони будуть доповнювати один одного. Із зауваженнями журі щодо допрацювань я вважаю цей проект функціонально найкращим”, — Володимир Бондарчук, Голова ГО “Родина Героїв Небесної Сотні”.

Виставка конкурсних проектів в номінації «Музей Революції Гідності» буде відкрита з 13 липня по 13 серпня 2018 року на 1 поверсі Будинку Архітектора за адресою: м. Київ, вул. Б. Грінченка, 7.

 

Після підведення підсумків конкурсу в номінації «Музей Революції Гідності» та громадського обговорення конкурсних пропозицій буде укладено договір із переможцем конкурсу та розпочато роботи із розробки проектно-кошторисної документації. Проект планується до реалізації.

Конкурс в номінації «Музей Революції Гідності» відбувся як двостадійний. Конкурсні проекти Стадії І конкурсу подавалися до 25 січня 2018 року. На конкурс в номінації «Музей Революції Гідності» було подано 12 конкурсних проектів. 20 лютого 2018 року було визначено 6 фіналістів номінації «Музей Революції Гідності», які продовжили змагання в Стадії ІІ за уточненим конкурсним завданням з урахуванням проекту-переможця номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні». В березні 2018 року відбувся колоквіум з учасниками конкурсу в номінації «Музей Революції Гідності», протягом якого учасники отримали відповіді на питання щодо уточненого конкурсного завдання ІІ Стадії конкурсу та відвідали територію проектування та територію революційних подій.

 По країнах, що представлені авторами робіт, видно, що рівень конкурсу дуже високий. Друге місце зайняв проект українських архітекторів. Він був перспективний. Професійні колеги в складі журі повизначалися раніше, а в мене досі певне сум’яття — вагався між переможним проектом і тим, який, як виявилось, авторства українського архітектурного бюро. Його зовнішній вигляд і зараз мені більше подобається. Проте функціональна частина й усі внутрішні деталі, все-таки, кращі в команди переможців. Фахівці на наших обговореннях це ґрунтовно довели”, — Євген Нищук, Міністр культури України. 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО АРХІТЕКТУРНИЙ КОНКУРС.

Нагадуємо, що в квітні 2017 року за Указом Президента України від 04.04.2017 року № 98/2017 «Про Організаційний комітет з питань розвитку Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності» розпочав роботу Організаційний комітет.

Пам’ять про Героїв Небесної Сотні та події Революції Гідності, що сколихнули не тільки Україну, а й весь світ, має бути вшанована гідним чином. Саме тому було прийнято рішення про проведення міжнародного архітектурного конкурсу.

Міжнародний відкритий архітектурний конкурс проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» (м. Київ) було оголошено  в жовтні 2017 року на замовлення Міністерства культури України на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 р. № 501-р «Про організацію та проведення Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» (м. Київ)».

За тендерною процедурою визначено професійного організатора конкурсу – всесвітньовідоме бюро з організації міжнародних архітектурних конкурсів по всьому світові – [phase eins]. / Німеччина, яке наразі проводить всю необхідну організаційну роботу та залучає відомих і професійних архітекторів та митців до участі в конкурсі зі всього світу.

Конкурс було оголошено 23 жовтня 2017 року згідно із Наказом Міністерства культури України від 23.10.2017 № 1087. В конкурсі визначено дві номінації: “Меморіал Героїв Небесної Сотні” та “Музей Революції Гідності”.

ТЕРИТОРІЯ ПРОЕКТУВАННЯ.

Територія проектування охоплює Алею Героїв Небесної Сотні від Майдану Незалежності до вул. Ольгинської, земельну ділянку по Алеї Героїв Небесної Сотні, 3-5 та частину земельної ділянки по Алеї Героїв Небесної Сотні, 4 (місце, де розташована Каплиця Української Греко-Католицької Церкви Непорочного Серця Марії та Українських Новомучеників).

МІЖНАРОДНЕ ЖУРІ.

В конкурсі визначено професійне міжнародне журі: Гвидо Хагер – ландшафтний архітектор  , Hager Partner / CH; проф. Маламакі Райнер – архітектор, Lahdelma & Mahlamäki Oy / FI; Мацей Милобецкі – архітектор, JEMS Architekci / PL; проф. Матіас Зауербрух – архітектор, Sauerbruch Hutton Architekten / DE; проф. Кен Тугей – художник, режисер, письменник / DE; Олександр Свистунов – директор Департаменту містобудування та архітектури в.о. КМР (КМДА) – головний архітектор міста Києва / UA; Юліан Чаплинський начальник управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради – головний архітектор міста Львова / UA; Дмитро Волик – Начальник Головного архітектурно-планувального управління – Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради – головний архітектор міста Дніпра / UA; Євген Нищук – Міністр культури України / UA; Ігор Пошивайло – генеральний директор ДУ «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» / UA; Елейн Гуріан – музейний консультант / USA; Мирослав Маринович – правозахисник, публіцист, віце-ректор Українського католицького університету / UA.

Конкурс проводиться за підтримки Національної спілки архітекторів України.

ПЕРЕБІГ ПОДІЙ АРХІТЕКТУРНОГО КОНКУРСУ.

Термін подачі заявок на участь в конкурсі було подовжено до 10 листопада 2017 року відповідно до Наказу Міністерства культури України від 07.11.2017 року № 1163. На конкурс було подано 66 заявок на участь з 12 країн світу, в тому числі з  України.

17 листопада 2017 року відбулося засідання технічного комітету конкурсу, за результатами якого було відібрано 28 учасників конкурсу з різних країн світу в двох номінаціях конкурсу. Відбір відбувався за критеріями оцінки, заснованими на архітектурній та художній якості поданих портфоліо, потенціалу команди та наявності реалізованих проектів за результатами архітектурних конкурсів, що відносяться до сфери завдання даного конкурсу.

18 листопада 2017 року відбувся перший колоквіум журі, на якому було розглянуто проект конкурсного завдання та уточнено окремі його пункти. Члени журі відвідали територію проектування з екскурсією територією революційних подій.

Для врахування пропозицій та зауважень до конкурсного завдання від громадськості 18 листопада відбувся публічний захід за участі членів міжнародного журі в Департаменті містобудування та архітектури КМДА.

До Дня Гідності та Свободи – 21 листопада 2017 року – на Майдані Незалежності було відкрито виставку «Майдан: Ландшафти пам’яті», окремі інформаційні матеріали якої присвячені конкурсу. Також на місці майбутньої будівлі музею встановлено символічний знак та промарковано територію музейно-меморіального комплексу.

12 грудня 2017 року в місті Києві відбувся колоквіум з учасниками конкурсу за участі окремих членів журі конкурсу. Протягом колоквіуму з учасниками авторські колективи-учасники конкурсу отримали відповіді на запитання, що стосувалися конкурсного завдання, ознайомилися з територією проектування протягом екскурсії, занурилися в спогади родин Героїв Небесної Сотні, отримали конкурсне завдання та вставку для розробки архітектурного макету.

20 лютого 2018 року за результатами засідання міжнародного журі в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні» було визначено переможців конкурсу, також було визначено фіналістів конкурсу в номінації «Музей Революції Гідності».

НОМІНАЦІЯ 1. «МЕМОРІАЛ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ».

Конкурс в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні» відбувся як одностадійний. На конкурс було подано 9 проектів з різних країн світу. Результати конкурсу було визначено 20 лютого 2018 року. Проекти подавалися анонімно згідно із міжнародними правилами проведення архітектурних конкурсів.

Переможці конкурсу в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні»:

1 премія (переможець конкурсу) – проект № 6008 архітектурне бюро: MIstudio, авторський колектив: Ірина Волинець (Львів / Україна), Марія Процик (Ротердам / Нідерланди) – архітектори.

2 премія – проект № 6004 архітектурне бюро: blauraum / Гамбург, Німеччина. Авторський колектив: Рудігер Ібель, Волкер Хальбах, Карстен Венус – архітектори.

3 премія – проект № 6001 архітектурне бюро: Atelier Schmelzer. Weber / Дрезден, Німеччина. Авторський колектив: Пітер Вебер, Пауль Шмельцер – архітектори, Андреас Тойре – скульптор.

15 лютого 2018 року на Майдані Незалежності відкрилася виставка конкурсних проектів в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні». Для врахування громадської думки з 15 лютого розпочалося громадське обговорення конкурсних проектів. Всі проекти, подані на конкурс викладені в Інтернеті на офіційному веб-сайті замовника конкурсу Міністерства культури України. Зауваження та пропозиції від громадськості направлялися на e-mail:[email protected] до 25 лютого 2018 року.

З 22 лютого по 22 березня 2018 року виставка оригіналів конкурсних проектів (макети, колажі матеріалів, креслення та пояснювальні записки) експонувалася в Будинку Архітектора, м. Київ, вул. Б. Грінченка, 7, третій поверх.

28 лютого 2018 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 219- р «Про визначення замовника проектування та будівництва Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності» замовником визначено безпосередньо державний заклад «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності».

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року  280- р «Про підсумки Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності » (м. Київ)» у номінації І «Меморіал Героїв Небесної Сотні» Міністерству культури України доручено виплатити премії лауреатам конкурсу.

Протягом березня 2018 року конкурсний проект-переможець було представлено на громадське обговорення в Будинку Архітектора, на Музейній раді при Міністерстві культури, родинам Героїв Небесної Сотні, на Консультативній раді з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури КМДА, на інших громадських майданчиках. Зауваження та пропозиції, висловлені під час обговорення будуть взяті до уваги при розробці завдання на проектування.

16 травня 2018 року Постановою Кабінету Міністрів України № 431 замовнику відкрито фінансування з проектування та будівництва «Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності».

Станом на кінець червня 2018 року впроваджується діяльність замовника щодо збору вихідних даних для початку розроблення проектно-кошторисної документації за результатами конкурсу в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні» та підготовка до переговорної процедури щодо заключення договору на розробку проектно-кошторисної документації із переможцями конкурсу.

Відкриття Меморіалу Героїв Небесної Сотні планується на лютий 2019 року до 5-ї річниці подій Революції Гідності.

Детальна інформація про архітектурний конкурс – на офіційному сайті конкурсу. Сторінка конкурсу в соціальній мережі FB.


Тематика публікації:                              

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку