Одеситів навчають захисту багатоповерхових будинків від рейдерів

Як жителям захистити свої будинки від рейдерства і махінацій з законом, розповіли в одеському Хабі. Як розповів керівник Фонду «Місцева ініціатива» Юрій Звеліндовскій, його фонд давно сприяє і ...

2
Одеситів навчають захисту багатоповерхових будинків від рейдерів

Як жителям захистити свої будинки від рейдерства і махінацій з законом, розповіли в одеському Хабі.

Як розповів керівник Фонду «Місцева ініціатива» Юрій Звеліндовскій, його фонд давно сприяє і допомагає у вирішенні проблем одеситів, пов’язаних з порушеннями їх майнових прав.

На семінарі він розповів учасникам про ситуації, які можуть статися під час передачі багатоквартирного будинку на баланс ОСББ.

У нашому місті є десятки фактів, коли представники фірм-забудовників проводили, по суті, рейдерське захоплення нежитлових приміщень, візкових, підвалів, горищ, котелень, теплових пунктів, що належать всім жителям в новострою. Також мають місце незаконні дії з боку ДАБК та інших контролюючих служб (МНС) і т.д, які приводили до штрафних санкцій і судових процесів.

Наприклад, особливо «пощастило» в цьому відношенні жителям нового будинку на Картамишевська, 40/1. Новий будинок був прийнятий ДАБКом в експлуатацію без функціонуючих ліфтів, системи підкачки і запасу питної води.

Забудовник же будинку – компанія «ІНТОБУД» взагалі продала більшість підвальних приміщень, в яких перебувають інженерні системи і які згідно із законом належать всім мешканцям будинку.

Експерти фонду Андрій Ступак і Сергій Звеліндовскій розповіли, як попередити захоплення загальнобудинкових приміщень і будинкового майна і необгрунтовані штрафні санкції. У фонду є цікавий досвід у допомозі мешканцям будинку, який був незаконно виведено зі статусу «пам’ятник архітектури».

В ході заходу виступив представник комунального закладу «Правова допомога» Андрій Гайса, який розповів про особливості захисту своїх прав та інтересів жителів багатоквартирних будинків в суді.

Учасники дізналися про типові порушення і корупційні схеми з боку ДАБК, реєстраційних служб, прокуратури в містобудівної та житловій сфері та як з ними боротися.

Семінар організував Благодійний фонд «Місцева ініціатива» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та участі комунального закладу “Правова допомога”.

Наступний захід на цю тему буде проводитися на базі Приморської райадміністрації 15 квітня 2016 в 11:00.

Повний звукозапис  семінару: http://www.driveplayer.com/#playlistId=0B9Z_D4vHVHefTHVFMUpBT1lBNFU&userId=117743587236034358880

Детальну інформацію можна отримати: тел. (067) 480 64 99, [email protected]. Контактна особа: Юрій Звеліндовскій.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку