Обрано регіональних партнерів для проєкту з розвитку сімейних форм виховання

Обрано регіональних партнерів для участі в довгостроковому проєкті Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» в Україні «Турботливі родини для 1000 дітей», що впроваджує громадська спілка «Українська мережа за ...

Варіанти логотипів (1)
Обрано регіональних партнерів для проєкту з розвитку сімейних форм виховання

Обрано регіональних партнерів для участі в довгостроковому проєкті Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» в Україні «Турботливі родини для 1000 дітей», що впроваджує громадська спілка «Українська мережа за права дитини» (УМПД). 

«Обрані команди громадських організацій та благодійних фондів виявились найбільш мотивовані  та мають налагоджені контакти з місцевими службами. Разом ми зможемо допомогти дітям знайти нові родини та впровадити усі заплановані заходи нашого проєкту», – розповідає Ірина Васильєва, програмна координаторка проєкту «Турботливі родини для 1000 дітей». 

Запрошені партнерські громадські організації та благодійні фонди працюють у різних областях України, з фокусом на Вінницькій, Чернівецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Харківській, Житомирській, Дніпропетровській, Київській областях та м. Київ. 

Молодіжна громадська організація «Інститут суспільних ініціатив»  

Молодіжна громадська організація «Інститут суспільних ініціатив» вже дев’ять років займається питаннями освіти у контексті створення нових можливостей для громад та середовищ. У проєкті планують провести семінари, тренінги, культурно-мистецькі та інші заходи для популяризації сімейних форм виховання. Зокрема, хотіли б запустити школу відповідального батьківства для батьків із сімей які опинилися у складних життєвих обставинах.

«Надзвичайно важливим питанням вважаємо забезпечення надання соціальних послуг у територіальних громадах. Зокрема здійснення соціального супроводу сімей, які взяли на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, їх якісної підтримки, надання їм всебічної допомоги. Для нас важливо допомогти територіальним громадам впроваджувати такі практики сімейного виховання і залучати їх до популяризації в широкій громадськості. І щоб краще втілити усі задачі проєкту, ми об’єднаємо зусилля з міжнародною благодійною організацією “СОС Дитячі Містечка”», – зазначив Тарас Репицький, голова правління МГО «Інститут суспільних ініціатив» 

Міжнародна благодійна організація «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» 

Міжнародна благодійна організація «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка»  заснована у 1949 році та працює в 136 країнах. Її створили для захисту прав та інтересів дітей, що залишилися без батьківської опіки,  а також для їх всебічного розвитку.  У 2003 році організація почала працювати в Україні.

«Івано-Франківщина прагне пришвидшити розвиток сімейних форм виховання, аби кожна дитина в громаді виховувалася в люблячій родині. Для цього не вистачає соціальних працівників. Необхідно навчати нових фахівців, створювати для них посади у громадах. І підвищувати кваліфікацію тих, хто уже працює. Усе – аби в регіоні розвивались сімейні форми виховання», – зазначають в «СОС Дитячі Містечка»

Громадська організація «Центр соціального партнерства “Перспектива”»   

З 2006 року громадська організація займається захистом прав дітей. До повномасштабного вторгнення працювали у коаліції «Сім’я без насильства!» громадських організацій Херсонщини. У фокусі роботи було інформування і популяризація сімейних форм виховання. 

«Усвідомлюємо, що війна буде мати свої негативні наслідки ще багато поколінь поспіль, в тому числі втрати батьків і рідних, тому ми розуміємо ту соціальну відповідальність і виклики, які постають перед нашою країною і дітьми, яких необхідно повернути або влаштувати у родини й зробити все можливе для їхнього щасливого та безпечного життя», – розповідає Оксана Михайленко, голова правління ГО «Центр соціального партнерства «Перспектива»                                      

Благодійна організація «Благодійний фонд “Волонтери: дорослі-дітям”»  

Останні 10 років спеціалісти організації реалізують проєкти з розвитку сімейних форм виховання серед громадських організацій. 

«Досконало знаємо ситуацію у сфері захисту прав дітей у Харківській області. Також маємо гарно напрацьовані зв’язки на рівні області та місцевих громад», – зазначає  Вікторія Тищенко, президент БО «БФ «Волонтери: дорослі-дітям».

Громадська організація  «Дніпровська ліга соціальних працівників»  

Ліга була створена у 2010 році, працює, переважно, на території 86 громад Дніпропетровської області. Має досвід у сфері розвитку та підтримки сталості сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, супроводження сімей у складних життєвих обставинах.

«Ліга тісно співпрацює з провайдерами соціальних послуг та органами місцевого самоврядування Дніпропетровської області. В рамках даного проєкту, наша організація здатна налагодити співпрацю з представниками органів місцевого самоврядування, працівниками служб у справах дітей, центрів соціальних служб чи центрів надання соціальних послуг, сформувати регіональну команду впровадження проєкту», – розповіла Оксана Верешко, голова правління ГО «Дніпровська ліга соціальний працівників».  

Благодійна організація «Зміни одне життя» 

Благодійну організацію заснували у 2019 році для допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО), дітям, у тому числі сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. 

Команда УМПД вдячна іншим громадським організаціям, які подали заявки на участь в проєкті, але з різних причин не пройшли відбір. Зокрема, ініціативам, що взяли участь у фінальному відборі: благодійному фонду «Молодіжної участі» (м.Київ),  громадській організації «Мами Прикарпаття» (Івано-Франківськ),   громадській організації «Пошук інновацій» (Чернівецька область). 

 

Проєкт Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» в Україні «Турботливі родини для тисячі дітей» впроваджується ГС «Українська мережа за права дитини» у тісній співпраці з Національною соціальною сервісною службою, Міністерством соціальної політики України за координації Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ»  в Україні.

 

 


Тематика публікації:                   

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares