Нові обмеження перетину КПВВ з Кримом необґрунтовані і недокомуніковані – правозахисники

Нові обмеження перетину КПВВ з Кримом необґрунтовані і недокомуніковані. Так відреагували представники правозахисних організацій на розпорядження Уряду №979-р від 8 серпня 2020 року «Про тимчасове ...

вязниця, кримінал
Нові обмеження перетину КПВВ з Кримом необґрунтовані і недокомуніковані – правозахисники

Нові обмеження перетину КПВВ з Кримом необґрунтовані і недокомуніковані. Так відреагували представники правозахисних організацій на розпорядження Уряду №979-р від 8 серпня 2020 року «Про тимчасове припинення роботи контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та виїзду з неї, спрямоване на запобігання поширенню на території України респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Таким чином було припинено роботу КПВВ з Кримом з 9 до 30 серпня 2020. Наразі перетнути кордон можна на підставі зареєстрованого місця проживання відповідно на окупованій або підконтрольній території та гуманітарних підставах – дотримання принципу єдності сім’ї, смерть або важка хвороба близького родича, вступ або навчання у закладах освіти тощо. «Не було жодного пояснення щодо доцільності обмежень. Через таке рішення у ніч з 8 на 9 серпня на КПВВ з’явилася черга з людей, які намагалися перетнути кордон. 10 серпня низка ГО опублікували звернення з вимогою надати публічне пояснення підстав такого обмеження. Було надано перше роз’яснення стосовно гуманітарних підстав, але там не йшлося про абітурієнтів та осіб, які здобувають освіту на території підконтрольній Україні. 12 серпня внесено зміни до розпорядження де було додано цю категорію, які не забов’язані проходити самоізоляцію. Ми наголошували на зриві вступної кампанії», – заявила Ольга Куришко, координаторка ГО «Крим СОС». 

Експерти зазначили, що досі не конкретизовано які документи людина має надати для того, щоб скористатися однією з гуманітарних підстав. «Дуже сумно бачити циклічність подій і що ніхто не робить висновків. Ми з 2014 року консультуємо людей, але ми не готові іноді до такої навали звернень. Були випадки коли надаєш людям консультацію виходячи з досвіду, а вона телефонує з кордону і каже що її не пропускають», – наголосила Ольга Скрипник, Голова правління Кримської правозахисної групи. 

Правозахисники підготували низку рекомендацій для Уряду щодо мінімізації негативних наслідків обмежень перетину КПВВ з Кримом. Серед них – розширити підстави перетину КПВВ для дотримання принципу єдності родини, надати роз’яснення щодо документів які підтверджують підстави для перетину КПВВ, розширити категорії громадян, які можуть перетинати КПВВ з Кримом тощо. 

«Чомусь Уряд вирішив, що у нас всі люди проживають за місцем своєї реєстрації. Не враховано таку категорію як ВПО – це приблизно 50 тис осіб, які виїхали з Криму. Наразі ситуація така, що ніхто не може нічого чітко сказати. Можуть сказати, що «скоріш за все якщо у вас хворіє родич – вас пропустять». Зараз на адміністративному кордоні люди надають документи, які скануються прикордонниками – персональні дані, конфіденційна інформація, наприклад щодо стану здоров’я людини. Іноді людям кажуть що відправлять документи в Київ або начальник зміни прийме рішення», – додала Анна Рассамахіна, координаторка кримської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини.

 

 

Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями