Нові назви отримають ще 63 села, селища та один район

Таке рішення ухвалив 27 січня парламентський комітет у рамках втілення декомунізаційних законів. Найбільше з них у Харківській області - 18, у Чернігівській - 16, по 11 у Донецькій та ...

декомунізація
Нові назви отримають ще 63 села, селища та один район

Таке рішення ухвалив 27 січня парламентський комітет у рамках втілення декомунізаційних законів.

Найбільше з них у Харківській області – 18, у Чернігівській – 16, по 11 у Донецькій та Кіровоградська областях, 4 на Київщині і по одному у Закарпатській, Луганській, Херсонській та Черкаській областях.

27 січня Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за участю представників Українського інституту національної пам’яті розглянув другий пакет пропозицій органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій щодо перейменування населених пунктів та районів.

Цього разу із 86 подань, що надійшли Комітетові, його члени погодили 64 нові назви. Їхній перелік дивіться на сайті УІНП. Щодо решти подань Комітет звернеться до місцевих рад з пропозицією повернути собі історичні назви та врахувати рекомендації експертів УІНП.

Крім того, 10 місцевих громад забажали залишити старі найменування. Але це — порушення Закону, оскільки вони містять символіку комуністичного тоталітарного режиму. Комітет ще раз надішле роз’яснення керівникам органів місцевого самоврядування у цих населених пунктах.

На першому засіданні Комітет підтримав назви для 108 населених пунктів.

Нагадаємо, що триває другий етап декомунізації згідно Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». До 21 лютого Парламент України на підставі подань місцевих громад має визначитися із новими назвами для населених пунктів, чиї назви містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Джерело: Український інститут національної пам’яті.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Архітектура з турботою: житловий комплекс, який за підтримки ЄС збудують для ВПО в Житомирі, матиме надсучасне укриття

Триває набір до Молодіжного клубу ANTS

Запрошення стати учасником Мережі партнерів ANTS

Незламність пришвидшує перемогу: в Тернополі відбувся всеукраїнський форум громадянського суспільства

«Безпека кожного українця – понад усе!»: Відновлення приміщення Солоницівської пожежної охорони

Як військові дії впливають на захист прав людини?