Нова реальність освіти в Україні – відомі переможці програми “Відкривай Україну”

Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» провела 4-у освітню Всеукраїнську програму «Відкривай Україну»-2020. Це єдина повноцінна програма національного рівня з інтеграції підлітків в ...

Графічний дизайн Відкривай Україну1
Нова реальність освіти в Україні – відомі переможці програми “Відкривай Україну”

Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» провела 4-у освітню Всеукраїнську програму «Відкривай Україну»-2020. Це єдина повноцінна програма національного рівня з інтеграції підлітків в суспільство, в основі якої лежать принципи геймифікованого підходу до навчання та командної роботи школярів 7-11 класів. Програма проходила за підтримки Міністерства молоді та спорту України та Міністерства освіти та науки України. До участі долучились понад 6,5 тисяч учасників та 650 команд з понад 300 міст та сіл України.

Географія проєкту

Такої події не було ще ані в Україні, ані за її межами. Нові правила для учасників програми під час її реалізації подарували українському інформаційному простору сотні роликів, флешмобів, десятки годин цікавого контенту від підлітків, а для реалізації фінальної частини програми було обрано найсучасніше та найінноваційніше поєднання технологій, з яким сьогодні не завжди працюють найпрогресивніші комерційні бренди.

Для півфіналу програми були обрані інструменти від українських розробників Z.Lab – у спеціально створеному гейміфікованому Всесвіті Z.meet учасники обирали собі аватарів та потрапляли на фестивальні локації із конференц-залами, кінотеатрами та сценами – всім тим, що під час карантину залишилося поза зоною досяжності. Для навчальних модулів фіналу, до якого потрапило 24 команди із 111 півфіналістів, було підібрано поєднання лекційних зал в офлайн студії та традиційного інструменту ZOOM-трансляцій. Суперфінал відбувся в трьох спеціально обладнаних студіях, які більше нагадували високотехнологічний ТВ-продакшн, ніж звичайну конференц-залу.

P01 - фото з фіналу1

Саме в цих студіях і відбувся унікальний для такого формату 12-годинний онлайн-марафон, у якому взяли участь 5 ведучих, 8 членів Великого Журі для пітчингу проєктів суперфіналістів офлайн, 4 гостя студії офлайн та 21 гість онлайн, 4 українських артисти, а також випускники програм Відкривай Україну 2015-2018 років.

Вся розмова під час онлайн-марафону була побудована навколо Людини – «Людина в школі», «Освіта та соціальні трансформації», «Людина та громада» саме такими були ключові теми дискусій. Трансляцію фіналу всі охочі могли побачити на сторінках соціальних мереж проектів Фундації соціальних інновацій “З країни в Україну” та її партнерів – Міністерства молоді та спорту, Міністерства освіти і науки, а також, по добрій традиції, у гейміфікованому Всесвіті Z.meet.

Результати суперфіналу «Відкривай Україну 2020»:

  • Перше місце. Команда «Варяги», місто Ірпінь, Київська область — 352 бали;
  • Друге місце. Команда «Релакс», місто Нескучне, Донецька область — 344 бали;
  • Третє місце. Команда «Крок», місто Володимир-Волинський, Волинь — 342 бали;

Цього року перше місце за балами зайняв проєкт, що піднімає надзвичайно важливе та болюче питання для нашої країни – активне просування інклюзивних цінностей у суспільстві. “Україна говорить жестами” ставить за мету популяризувати жестову мову серед молоді України та інших країн. До вивчення жестової мови команда “Варяги” залучила учнів школи, колег з інших шкіл, зірок українського шоу-бізнесу, відомих політиків, громадських діячів, і навіть колег з інших країн. Вже в день пітчінгу проєкту до команди надійшла офіційна відповідь про підтримку проєкту з боку Міністерства освіти і науки України. Під час роботи над проєктом, учні запустили челендж підтримки людей з вадами слуху а також створили відео-контент, що розкриває проблематику інклюзивних цінностей українського суспільства.

Команда- переможець Програми

Слід зазначити, що це не єдина активність команди-переможця. Так, учні Ірпінського академічного ліцею НУБіП України мають серед своїх здобутків реалізацію екологічного проєкту, спрямованого на захист природи від сміття. “Варяги” запровадили шкільне сортування з початковою метою – створити систему сортування сміття на загальноміському рівні.  

Школярам вдалося:

  • організувати придбання контейнерів для сортування сміття в їдальню ліцею;
  • організувати придбання сортувальних смітників в окремі класи;
  • розробити інформативні картки щодо сортування сміття для громадських організацій та фондів;
  • досягти співпраці з підприємством із сортування сміття.

Отже, своїми досягненнями команда-переможець втілила в життя мету програми “Відкривай Україну” – створити середовище для розвитку підлітків міст України, у якому вони набувають необхідних умінь та отримають можливість реалізувати командою власну ідею у школі, а згодом – у місті. Була виконана надзадача в соціальному контексті: сформовано соціальну звичку змінотворця в українському суспільстві: побачив проблему, усвідомив її значення, зібрав однодумців і доклав зусиль до вирішення.

Під час пітчингу фіналістів програми у гостей була змога познайомитись з найкращими проєктами сезону “Відкривай Україну” 2020, а також бути гостем на унікальній масштабній онлайн-події – молодіжному концерті, присвяченому фіналу найбільшої освітньої програми в Україні. Ігровий простір Z.Meet дозволив фіналістам та гостям проєкту відчути унікальну атмосферу гри та фану, адже вона створена розважити та дарувати емоції, значно відмінніші від звичних онлайн подій. Подорожувати віртуальним островом у формі ігрового персонажа, бути на зв’язку з іншими відвідувачами через голосові та звичайні чати, відвідувати численні ігрові локації – це одні з багатьох можливостей ігрової платформи, які розробники Z.Lab вдало вбудували у віртуальний простір та поєднали з звичайною соціальною активністю на заході.

“Цього року фінальна частина програми «Відкривай Україну» вийшла такою ж неймовірною та непердбачувальною як і весь рік. Підлітки з усієї країни шукали можливості зробити свої міста кращими впродовж 10 місяців і мали стільки ж причин, як і дорослі не втілити свої ідеї. Але, мабуть поки нам ще достатньо впевнено не розповіли що так не можна, що так не вийде, ми, люди, можемо набагато більше. Саме це показав півфінал програми, де серед 111 проєктів школярів була представлена вся країна в її різноманітті географії та соціо-культурних проблем. Мабуть, недарма суперфіналістами проєкту стали команди які представили по 2 екологічних, культурних та освітніх проєкти. Саме екологія, освіта та культура в широкому розумінні цього слова сьогодні є пріоритетом для розвитку нашої країни. Коли ми всі дивилися в ці підліткові очі і відчували на собі їх щирий запал – до кожного в студії прийшло розуміння того, що в нашій країні все буде добре. Потрібно тільки добре попрацювати і допомогти молоді розбудувати державу”, – говорить ідейник проєкту “Відкривай Україну” та засновник Фундації соціальних інновацій “З країни в Україну” Денис Блощинський.

Всього під час фіналу до ефіру долучилося більше 2500 унікальних відвідувачів, які могли спостерігати за пітчінгом проєктів та виступами експертів. Завершився фінал святковим онлайн-концертом наживо від українських гуртів NESPROSTA, VNATURE, BALAKLAVA BLUS, ALEX SILAKOV та GANNABABY.

“Окремо хочемо висловити подяку нашим партнерам – технічному партнеру, який забезпечив якісну трансляцію – Ukrainian Main Stream. Колегам на партнерам Міністерству молоді та спорту України та Міністерству освіти та науки України. Окремо дякуємо заступниці міністра молоді та спорту Марині Попатенко, яка долучилася до нагородження переможців. Дякуємо нашим друзям, які розповідали про нас на своїх сторінках та долучалися в різних ролях до наших проєктів – Українській Академії Лідерства, проєктам “Будуємо Україну Разом”, ПЛАСТ та іншим дружнім ініціативам з розвитку громадянського суспільства.”, – розповідає Денис Блощинський.

P02 - Денис Блощинський1


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України