Ніжинська громада посилює самоорганізацію, розвиваючи ОСНи

Про самоорганізацію та ОСНи говорили експерти громадської організації «Центр Доброчин» на двох інформаційних зустрічах в Ніжинській територіальній громаді 19 липня 2022 року. Перша зустріч пройшла в ...

Додано:
Nataliya Drozd

07
Ніжинська громада посилює самоорганізацію, розвиваючи ОСНи

Про самоорганізацію та ОСНи говорили експерти громадської організації «Центр Доброчин» на двох інформаційних зустрічах в Ніжинській територіальній громаді 19 липня 2022 року.

 Перша зустріч пройшла в селі Кунашівка, яке було приєднане до Ніжинської громади в 2018 році.  Активні мешканці дізнались, що таке ОСН та які переваги його створення. Орган самоорганізації населення (ОСН) — дієвий законний спосіб об’єднати зусилля активних мешканців, адже він законодавчо наділений багатьма можливостями та має нерозкритий в Україні потенціал безпосередньої демократії. Причому він може як посилювати депутатів місцевих рад, які відстоюють інтереси громади, так і бути противагою тим обранцям, котрі дозволяють собі ігнорувати думку більшості мешканців. Важливо відзначити, що найпоширенішими під час перших розмов є питання про те, навіщо створювати ОСН, якщо у місті, селищі чи селі працюють депутати, а також про те, як орган самоорганізації населення взаємодіє із місцевою радою. По суті ОСНи виконують ті ж функції, що і депутати, але не мають права голосу в раді. Зате рада зобов’язана прислухатися до рішень ОСНів, які, маючи повну довіру мешканців, справді знають про всі події та потреби визначеної території. Особливо це актуально для захисту інтересів мешканців віддалених сіл.

07 09

 Друга зустріч пройшла з Ніжинській міській раді. Спілкувались з активними мешканцями, представниками місцевої влади, депутатами про переваги прийняття Програми сприяння розвитку органів самоорганізації населення Ніжинської громади.

Метою Програми є стале сприяння органів місцевого самоврядування ефективній діяльності органів самоорганізації населення в Ніжинській громаді, створення сприятливих умов для реалізації мешканцями громади свого права на участь в місцевому самоврядуванні та підвищення здатності територіальної громади дієво вирішувати питання місцевого значення шляхом

  • створення нових та підтримки існуючих органів самоорганізації населення;
  • системне підвищення їх спроможності результативно здійснювати власні і делеговані повноваження для покращення якості життя міської громади на територіях їх діяльності за рахунок більш ефективного використання залучених фінансових і матеріально-технічних ресурсів, коштів як міського бюджету, так і інших не заборонених законодавством джерел;
  • формування у ширшого кола громадян ставлення відповідальних власників територій, на яких вони проживають;
  • підвищення рівня громадської активності населення та їх залученості до вирішення широкого кола проблем місцевого значення на рівні мікротериторій, з акцентуванням на впровадженні можливостей для оперативного реагування на виклики сьогодення та складні поточні умови підтримання життєдіяльності та життєзабезпечення відповідних громад, збільшення їх спроможності в умовах воєнного стану та відновлення територій.

06 05

 Учасники погодились, що головне, що ця Програма допоможе представляти та захищати інтереси мешканців громади як адміністративного центру, так і периферійних населених пунктів.

 Потрібно створювати новий рівень самоорганізації населення, залучаючи жителів громади до прийняття рішень щодо актуальних проблем соціально-економічного і культурного життя громади. Тому на часі є вдосконалення роботи саме діючих ОСНів та створення нових.

 Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи