Оголошено переможців ІІ літературного конкурсу «Богуславська мініатюра»

Днями завершився літературний конкурс «Богуславська мініатюра» присвячений 136-річчю переїзду Марка Вовчка до Богуслава. За його умовами учасники мали подати будь-який прозовий твір обсягом до 1360 ...

Марко_Вочок_Богуслав_літчитання
Оголошено переможців ІІ літературного конкурсу «Богуславська мініатюра»

Днями завершився літературний конкурс «Богуславська мініатюра» присвячений 136-річчю переїзду Марка Вовчка до Богуслава. За його умовами учасники мали подати будь-який прозовий твір обсягом до 1360 друкованих знаків, де згадувався б Богуслав. В результаті конкурсна комісія отримала на розгляд 29 творів – есеїв, оповідань, новел тощо. У конкурсі брали участь автори з усієї України – з Києва та Київської області, Львівщини, Луганської, Донецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Дніпропетровської, Житомирської, Кіровоградської, Херсонської, Чернівецької, Хмельницької областей. Примітно, що цьогоріч твори подали двоє учасників із Богуслава: Олександра Кириченко та Анатолій Графінов. Шанси у всіх були рівними: журі отримало твори без зазначення авторства, голосування у групі не мало технічних накруток, хоча дехто залучав до голосування своїх друзів. Садиба зеленого туризму “Два коти” обирала переможця серед усіх об’єктивно, насолодою було читати рефлексію Вікторії Оліщук “Мій Богуслав”, оскільки у короткому прозовому тексті зібрано любов до людей, які і є носіями культури, історії, традицій Богуслава.

До складу журі входили: Марина Гогуля, літературознавиця, кандидатка філологічних наук; Оксана Волинець, вчителька зарубіжної літератури; Віталій Ніщименко, письменник, журналіст, графічний дизайнер. Вони обрали трьох переможців: Богдан Козійчук з твором “Сон”, Ольга Сидоренко з мініатюрою “Гіркий полин” та Наталія Реуцька з оповіданням “Русалка”.

У соціальній мережі Facebook у групі “Богуславська мініатюра” з допомогою вподобайок містянами було обрано твір Олени Кладової “Привітання на День народження”.

Від садиби зеленого туризму “Два коти” було обрано свою переможницю Вікторію Оліщук з її рефлексією “Мій Богуслав”. “У короткому прозовому тексті зібрано любов до людей, які і є носіями культури, історії, традицій Богуслава”  зазначає Тетяна Овчар, ініціаторка цього літературного конкурсу, власниця садиби “Два коти”.

Прочитати твори можна тут.

“Цього року ми отримали кілька творів з персонажем русалки і два з них стали переможцями, автори яких цей образ використали дуже вдало, звернувши увагу на окрасу Богуслава – річку Рось, яка насправді зникає у нас на очах, а разом із нею — і казковий, мальовничий шарм нашого краю. Є шанс його зберегти, і художнє слово тут також стає в нагоді”  розповіла Марина Гогуля. 

238032129_4580262588685257_1102997577375442533_n

На фото: Ольга Сидоренко, одна з переможниць літконкурсу “Богуславська мініатюра”

“Тішуся, що брала участь і сподіваюсь на наступні зустрічі. Організаторам бажаю оптимізму, наснаги і, з кожним роком, зростати та розширюватись. Ви робите класну справу – допомагаєте сучасникам заглибитися у минуле. Закликаю авторів брати участь, тому що кожен пройдений конкурс, кожна виконана конкурсна умова допомагають зростати у власній творчості” — зазначила Ольга Сидоренко, одна з переможниць літконкурсу.

Ініціаторка літературного конкурсу “Богуслвська мініатюра”, Тетяна Овчар, також розповіла: “Яку мету має конкурс — зібрати коло однодумців, спільників. Чи у нас це вийшло? Так, твір-переможець за вподобайками “Привітання на День народження” Олени Кладової мав 112 вподобайок і понад 800 переглядів! Навіщо нам потрібно коло однодумців? У середовищі зацікавлених, вмотивованих легко поширювати ідеї і сенси. Заохотивши, зацікавивши певне коло людей Богуславом, його історією, його людьми, його традиціями, природою, ми створюємо амбасадорів нашого міста, які понесуть і рознесуть славу, зацікавлять своє коло друзів Богуславом, історією, людьми, культурою, традиціями, природою… Навіщо нам потрібна увага до міста? Так, щоб розвивати туристичний потенціал міста. Невже все банально? Ні, бо туризм — це не лише про гроші, це взагалі не про гроші. Туризм — це про збереження і поширення пам’яті, яку гарно зберігають і відтворюють архітектурні споруди, будинки. Тож, проведення літературного конкурсу — це підняття питання про збереження садиби, в якій жила Марко Вовчок у селі Хохітва. Там лишилося не багато, але і не мало, є що рятувати і є навіщо рятувати. Надмета проведення конкурсу — залюблення громадян у рідну землю, повага до історії, людей, пам’яток, пам’яті, культури, літератури, традицій… Чому саме ми взялися за цю справу — бо відчули, що маємо час і натхнення віддавати, поширювати зібрне, займатися просвітою. Плани у нас прості — щороку конкурс і так без зупину, як тільки нас не стане, то будуть ті, хто підхоплять і проведуть черговий щорічний конкурс. Усім учасникам конкурсу — велика вдячність за цікавість, за увагу, за участь. Успіхів кожному!”

15 серпня 2021 року у Богуславі біля Музею-садиби Марка Вовчка було урочисто оголошено результати конкурсу та проведено літературні читання оповідань переможців літконкурсу та власних творів митців Богуславщини. Для відвідувачів також було організовано дві фотозони: за вишуканою скатертиною з чашечкою чаю з чебрецем, та у простому одязі позаминулого століття з травами на соломі.

Переможці отримали призи від садиби «Два коти»літературної ініціативи «Екзистенц_і_я»Музею історії Богуславщини, Євгена та Олени Пузатків (богуславських екскурсоводів та авторів блогу про подорожі).

 237638226_4580263608685155_4860354485449064078_n

Організатори планують конкурс і наступного року, за його умовами прозовий твір вже буде обсягом до 1370 знаків.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи

Власники пошкодженого чи зруйнованого житла можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків