Навчаючи – навчаємось

Перевага сьогодення - ми маємо право бути рівними і вільними в незалежності від статі, сфери діяльності, національності, віросповідання тощо. Формування гендерної рівності в Україні - актуальне ...

Додано:
ІСКМ

25042018
Навчаючи – навчаємось

Перевага сьогодення – ми маємо право бути рівними і вільними в незалежності від статі, сфери діяльності, національності, віросповідання тощо. Формування гендерної рівності в Україні – актуальне питання, адже статистичні дослідження свідчать, що жінки потерпають від правового, професійного, психологічного та фізичного утисків. Жінки потребують знань, підтримки і можливостей. Неформальна освіта жінки запорука її розвитку.

02504

Врахувавши ці аспекти, провівши відповідні дослідження (фокус-групи) та комунікаційні заходи (круглий стіл), Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) з 23 по 25 квітня 2018 року у м. Львів-Брюховичі  провів тренінг “Громадянська освіта жінок місцевих громад” в рамках проекту “Залучення через освіту”, що реалізується в межах “Програми сприяння громадській активності “Долучайся!””, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USIAD) та здійснюється Pact в Україні. 

02504_1Тренерами на тренінгу виступили Леонід Жовтило (м. Мала Виска, Кіровоградська область) та Олена Кочанова (м. Павлоград, Дніпропетровська область), які на основі досліджень ІСКМ розробили відповідну навчальну програму “Громадянська освіта жінок місцевих громад”, що складалася із 7 тематичних блоків. Учасницями тренінгу стали жінки із малих міст та сіл України – працівниці закладів культури, громадські активістки, представниці ОТГ.

Перший день тренінгу долучив жінок до тематичної сесії «Неформальна громадянська освіта: усвідомлення, потреби, можливості», де учасниці самостійно формували складові неформальної освіти. Тренери ознайомили учасниць із законодавчою базою щодо прав жінок. Учасниці створювали цікаві колажі щодо насильства стосовно жінок. Задля подолання комунікаційних бар’єрів, по завершенню навчального дня тренери провели інтеграційний вечір з елементами тілесної терапії для учасниць тренінгу.

Другий день був не менш насиченим, адже учасниці теоретично і практично закріпили теми «Права людини, жінок у суспільній, трудовій, сімейній сферах», «Управлінське лідерство жінок та типологія лідерства в епоху змін», «Управлінське лідерство жінок у сфері підприємництва», «Об’єднання жінок-підприємців та їх взаємодії з державними структурами». Кожна тренінгова сесія супроводжувалася обговореннями, що доволі зачіпали жінок і спонукали їх до розповідей власних історій, в той же час певні питання викликали жваві дискусії. Учасниці активно працювали у групах, наприклад, вчилися «лікувати громаду», мали можливість відчути себе «босами, заступниками, підлеглими» виконуючи вправу, після якої всі були у захваті.

На третій день учасниці представляли свої маленькі історії успіху у своїх громадах, оволоділи знаннями з тем «Просування жінок в сферу прийняття рішень» та «Інструменти розвитку локальної громади». Леонід розповідав учасницям цікаві історії на гендерну тематику, які потім аналізувалися та обговорювалися. Також тренери проводили з учасницями енерджайзери, які за порадою тренерів, можна використовувати як інструменти роботи у громадах.

На тренінгу не обійшлося і без інтриг, зокрема, Олена Кочанова показала учасницям прикрасу, яка символізує, що у всьому світі жінки отримують меншу заробітну платню, аніж чоловіки. Тренерка надала багато практичних кейсів щодо іміджу жінки, особливостей її поведінки та взаємодії у громаді. Тренінгові сесії також супроводжувалися наочними матеріалами – презентаціями, відеоматеріалами, інфографіками.

Отже, жінки поїхали до своїх громад з багажем знань, практичних кейсів, ефективних інструментів роботи у своїх громадах. І головне, зрозуміли, які права вони мають, які можливості перед ними відкриті, і що кожна жінка варта бути активною, впевненою й цілеспрямованою. Приємним є те, що ІСКМ продовжує отримувати позитивні відгуки про захід від учасниць тренінгу.  


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Проблеми та виклики громад північного прикордоння: на Волині відбувся обмін досвідом

На робочому засіданні Ради ВПО (Берислав) вирішили провести нове анкетування

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу