Навчання в добу ШІ: виклики, етика і натхнення на вебсемінарі EDU-AI
30 квітня – 1 травня 2025 року Академія української преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу провела перший із серії вебсемінар «EDU-AI: Методика використання ШІ для викладачів ...
Додано:
aup

30 квітня – 1 травня 2025 року Академія української преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу провела перший із серії вебсемінар «EDU-AI: Методика використання ШІ для викладачів комунікативного циклу». Цей захід став важливим кроком у дослідженні можливостей штучного інтелекту в освітньому процесі, зокрема у викладанні журналістики, реклами та PR.
Учасники вебсемінару ознайомилися з новими підходами до створення навчальних курсів із використанням ШІ, обговорили питання медіаграмотності та етичних аспектів застосування новітніх технологій у комунікативних професіях. Одним із ключових питань став виклик часу — чи зможе штучний інтелект замінити викладача або журналіста, і як зберегти людську експертність у добу цифрової трансформації.
Президент АУП, доктор філологічних наук Валерій Іванов наголосив: «Штучний інтелект несе і можливості, і ризики для людства. Розібратися в тому, як вже сьогодні можна використовувати цей інструментарій у процесі навчання, ми і спробували на цьому вебінарі».
Медіаекспертка АУП, докторка педагогічних наук, професорка Тетяна Іванова підкреслила: «Надзвичайно насичений та актуальний тренінг зібрав зацікавлених і проактивних освітян. Це один із перших тренінгів, спрямованих саме на викладання методики журналістських дисциплін із використанням ШІ. Учасники не лише поглибили знання, а й отримали практичні інструменти для інтеграції ШІ у щоденну викладацьку діяльність. Атмосфера була натхненною, а мотивація перетворити знання на дії — щирою і сильною».
Любов Цукор, головна редакторка освітнього проєкту «На Урок» поділилася своїми враженнями:«Мені надзвичайно приємно було провести цей тренінг для людей, які формують голоси майбутнього. ШІ не замінює нас. Але він точно змінює нас — і наші інструменти. Наш тренінг — це не лише про технології, а й про збереження людяності в добу алгоритмів. Це був простір відкриттів, сміливих педагогічних ідей і натхнення».
Запрошуємо всіх бажаючих долучитись до наступних вебсемінарів у травні за посиланням.
Gefördert durсh die Bundesrepublik Deutschland
За підтримки Федеративної Республіки Німеччина