Національну правозахисну премію – 2020 отримали Роман Мартиновський та Юлія Сачук

Національну правозахисну премію за особистий внесок у захист прав людини у 2020 році отримали адвокат Регіонального центру прав людини Роман Мартиновський та голова громадської організації “Fight for ...

130767638_4208855712464299_8433356998605031614_n
Національну правозахисну премію – 2020 отримали Роман Мартиновський та Юлія Сачук

Національну правозахисну премію за особистий внесок у захист прав людини у 2020 році отримали адвокат Регіонального центру прав людини Роман Мартиновський та голова громадської організації “Fight for Right / Боротьба за права” Юлія Сачук.

Роман Мартиновський – кримський адвокат, експерт Регіонального центру прав людини (РЦПЛ), правозахисної організації із Севастополя, яка була вимушена залишити Крим після окупації Росією.

Правозахисник підготував низку звітів для міжнародних організацій і судів для висвітлення незаконного переміщення населення з Криму, депортацій, заміни складу населення окупованого півострова, примусу кримчан до російського громадянства, захисту права власності, утисків за релігійною ознакою та інші. Ці звіти вивчали та заслуховували, зокрема, у Раді Європи, ООН, ОБСЄ, Європейському парламенті та Міжнародному кримінальному суді.

Інша лауреатка Національної правозахисної премії, Юлія Сачук, – одна з ініціаторок різних кампаній на захист прав людей з інвалідністю, щоб заявити про себе як про активних громадян. Стрибки з парашутом, дайвінг, катання на квадроциклах, велопробіг за участю людей з порушеннями зору “Бачу, можу, допоможу” та багато інших. Через екстремальні види спорту люди з інвалідністю заявляють, що вони готові захищати свої права і говорити про них уголос. Крім того, Юлія Сачук – ініціаторка школи політичної участі для дівчат та жінок з інвалідністю “Лідерка”. Випускниці школи стажувалися в органах державного управління, а одна з них – Леоніда Пономарьова – пішла на вибори й стала депутаткою Київоблради.

У 2019 році Юлія Сачук уперше порушила на міжнародному рівні проблему нечесного розподілу бюджетних коштів громадським організаціям осіб з інвалідністю. Вона підняла це питання, зокрема, на засіданні ООН у Женеві в межах процедури періодичної звітності України з виконання Конвенції про права осіб з інвалідністю.

 

Джерело: Центр прав людини ZMINA.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares