Напрацювання Проєкту міської цільової програми інтеграції ВПО у громаду міста Рівне. Друга адвокаційна зустріч

21 травня у Рівному відбулася друга адвокаційна зустріч. Головною метою зустрічі було напрацювання Проєкту міської цільової програми інтеграції ВПО у громаду міста Рівне на основі створеної в ...

Додано:
experthrcenter

Знімок екрана 2024-05-22 103822
Напрацювання Проєкту міської цільової програми інтеграції ВПО у громаду міста Рівне. Друга адвокаційна зустріч

21 травня у Рівному відбулася друга адвокаційна зустріч. Головною метою зустрічі було напрацювання Проєкту міської цільової програми інтеграції ВПО у громаду міста Рівне на основі створеної в результаті попередньої активності Дорожньої карти. 

Знімок екрана 2024-05-22 10244png

Розробка і прийняття Програми інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у приймаючу громаду має велике значення для успішної адаптації цих осіб та розвитку громади в цілому. Вона повинна враховувати різні аспекти життя як ВПО, так і місцевого населення.

Учасники зустрічі мали можливість запропонувати свої ідеї, висловити свої бачення та думки, взяти участь в обговореннях заходів майбутнього Проєкту.

Знімок екрана 2024-05-22 103301 Знімок екрана 2024-05-22 102945

Команду учасників було поділено на групи, які активно працювали над визначенням конкретних заходів та ініціатив для досягнення цілей програми відповідно висвітлених в Дорожній карті завдань, а саме:

  • ️створення умов для працевлаштування ВПО, відновлення та започаткування власного бізнесу;
  • ️покращення умов проживання внутрішньо переміщених осіб;
  • ️сприяння соціальній інтеграції ВПО до культурного середовища громади;
  • ️можливість самоорганізації та створення відповідних умов для повної реалізації життєвих здібностей внутрішньо переміщених осіб в громаді міста Рівне;
  • ️психологічна підтримка ВПО, налагодження позитивних комунікацій у приймаючій громаді з метою зменшення проявів стигматизації;
  • ️гуманітарна допомога;
  • ️покращення інформування ВПО в громаді, залученню «нових рівнян» до формування інформаційної політики в питаннях, пов’язаних з інтеграцією ВПО в громаду міста Рівне.

Знімок екрана 2024-05-22 105006

Результати кожної групової роботи було висвітлено шляхом представлення висновків, які обговорювались та уточнювались іншими учасниками.

Присутні представники Департаменту соціальної політики – директорка Олена Петрик та заступниця директорки – начальниця управління державних соціальних програм Тетяна Горбатюк висловили свої рекомендації для подальшої роботи над програмою.

Знімок екрана 2024-05-22 104522

Залучення досвідченого фасилітатора, експерта з соціальної згуртованості та порозуміння ГО «Право на захист» Володимира Зиль сприяло конструктивній, ефективній роботі та успішній груповій комунікації учасників.

“Програма інтеграції ВПО є надзвичайно важливим кроком для створення успішної та інклюзивної громади, в якій ефективно вирішують сучасні виклики та забезпечують гідне життя  усіх своїх мешканців” – зазначила депутатка Рівненської міської ради, членкиня Координаційної ради з питань ВПО при виконавчому комітеті Рівненської міської ради Наталія Майорова.⠀

Над створенням Програми працювали фахівці Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради, Рівненського обласного центру зайнятості, Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України, комунальних закладів і установ соціальної сфери міста Рівне, депутати Рівненської міської ради, Регіональний координатор взаємодії з захисту прав людини Представництва Уповноваженого ВРУ з захисту прав людини, фахівці Кремінської міської військової адміністрації (ВПО), активісти з числа “нових рівнян”, представники громадських об’єднань (ГО ” Крим_ SOS “; Благодійний фонд “Рокада” Рівне”; ГО “Центр Інтеграціїʼ; Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез»; ГО “Центр Чайка”; БФ «Право на захист»; ГО “ВО ВПО ” Україна – моя сім’я”; ГО “Всеукраїнське об’єднання переселенців”; Молодь та Майбутнє; Агенція розвитку Рівного і члени Координаційної ради з питань ВПО при виконавчому комітеті Рівненської міської ради.

Цей захід став можливим в межах програми “Єднання заради дії”, що втілюється IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст публікації є виключно відповідальністю ЕЦПЛ та необов’язково відображає погляди IREX та Державного департаменту США.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Настільна гра «Women IN: Leadership and Business»: жіноче лідерство та командна робота

Свіже тижневе в Просторовій Біржі Праці: вакансії в Києві, регіонах та віддалено

Експерти ГО "Інститут громадянського суспільства" провели менторські сесії щодо створення індустріальних парків та залучення інвестицій

Оголошено результати відбору молодіжних центрів у межах проєкту #МолодьТуТ

Освітяни Саратської громади на Одещині завершили комплексне навчання з домедичної підготовки

У Недобоївській громаді Чернівецької області відкрили громадську кухню за підтримки Програми USAID DOBRE