Напередодні новорічних свят у Києві відкрилась виставка українського класичного мистецтва ХХ століття

Колекційні роботи Бурлюка, Труша, Шапіро, Хмелюка, Глущенка, Шишка, Бокшая, Ломикіна, Зарецького та багатьох інших відомих українських класиків ХХ століття виставляють на продаж у столиці.З 12 по 28 ...

Додано:
julia.lazniuk

Бурлюк
Напередодні новорічних свят у Києві відкрилась виставка українського класичного мистецтва ХХ століття

Колекційні роботи Бурлюка, Труша, Шапіро, Хмелюка, Глущенка, Шишка, Бокшая, Ломикіна, Зарецького та багатьох інших відомих українських класиків ХХ століття виставляють на продаж у столиці.

Бокшай

З 12 по 28 грудня у експозиційній залі аукціонного дому «Золотое Сечение» (Київ, вул. Первомайського, 4) проходить виставка-продаж «Українське класичне мистецтво ХХ століття».

Організатор – аукціонний дім «Золотое Сечение». Вхід для всіх охочих  –  вільний. В експозиції представлено понад 45 рідкісних колекційних творів живопису та графіки, які можна придбати прямо на виставці.

Сингаевский 

Серед них  – роботи найвідоміших українських художників-класиків ХХ століття: Івана Труша, Василя Хмелюка, Давида Бурлюка, Жака Шапіро, Микола Глущенко, Сергія Шишко, Йосифа Бокшая, Костянтина Ломикіна, Володимира Сингаївського, Павла Горобця, Федіра Захарова, Петра Столяренка, Валентини Цвіткової, Віктора Зарецького, Марії Примаченко, Юрія Хіміча та багатьох інших іменитих художників.

Центральними роботами експозиції є два твори Давида Бурлюка «Сцена на селі» та «Сюрреалістична композиція з рибоголовою жінкою», створені у 1950-х рр. А також рання робота відомого українця-емігранта Василя Хмелюка «Фазан» (1930-ті), масштабний шедевр «Веснянки» (1969) Володимира Сингаївського, дві роботи «У Новій Каховці» (1952) та «Соняшники і мальви» (1969) видатного реаліста України середини ХХ століття Сергія Шишка. Крім того, варто відзначити роботу корифея Миколи Глущенка та його імпресіоністичний натюрморт «Польові квіти» (1969).

Глущенко

Закарпатський блок експозиції представлений роботами одного з основоположників Закарпатської школи живопису Йосипа Бокшая  –  “Річка Ужок” (1935) та “Озеро Синевир” (1954), а також пейзажами Гаврила Глюка, Федіра Манайла, Юрія Герца, Владислава Габди та натюрмортами Адальберта Борецького.

Одесу на виставці представляють Костянтин Ломикін та Леонід Мучник з роботами «Натюрморт з фіалками та гіпсовою фігурою» (1980-ті роки) та «Дві на березі» (1959). Серед графічних творів  –  по дві великі роботи Юрія Хіміча та Марії Примаченко.

Хмелюк

«Спеціалісти аукціонного дому створили багатогранну підбірку унікальних робіт для любителів та колекціонерів класичного мистецтва. Експозиція представлених творів  –  це зріз кількох основних художніх центрів України – Києва, Одеси, Ужгорода, Криму. Крім того, на виставці представлені шедеври художників-емігрантів. Варто зазначити, що попит на рідкісні роботи українських художників-класиків сьогодні досить високий, тому ми очікуємо на гарні продажі. Втім, тут важлива не лише комерційна, а освітня складова процесу – наша галерея вже кілька років формує почуття стилю та любов до мистецтва у багатьох відвідувачів, адже ми дуже прискіпливі у виборі робіт високої художньої цінності. Запрошуємо всіх охочих безкоштовно помилуватися шедеврами найвідоміших представників класичного мистецтва України ХХ століття напередодні новорічних свят»,  –  підкреслює куратор виставки та співвласник аукціонного дому «Золотое Сечение» Михайло Василенко.

Графік роботи виставки:

Понеділок  –  субота: з 11 до 19:00;

Неділя, 25 грудня  –  вихідні.

Довідка про АД “Золотое Сечение”:

Аукціонний Дім “Золотое Сечение”, заснований у 2004 році, регулярно проводить аукціони та виставки-продажу творів живопису та графіки, російської ікони. Основні напрямки діяльності компанії – класичний живопис XIX-XX ст., мистецтво альтернативних течій (авангард, нонконформізм, андеграунд), сучасне «актуальне» мистецтво, предметний дизайн і фотографія, а також російська православна ікона. Усі твори мистецтва надходять на аукціон з найрізноманітніших приватних зібрань та галерей СНД, країн Європи та США.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

  • Игорь

    Не ходжу на виставки принципо. Дуже дорого коштують картини. Хоча якщо старовинні, тоді так обов’язково треба сходити. А якщо нові таланти виставили, то краще на віоліті зайду. Там і купити по нормальній ціні можна та й старовину знайти.