Найбільше українці особисто підтримували армію – 32,5%
Згідно з результатами опитування, проведеного з 12 по 21 вересня Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» і КМІС, селяни відзначились вищою доброчинністю, аніж міські жителі. За ...
Додано:
Громадський Простір
Згідно з результатами опитування, проведеного з 12 по 21 вересня Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» і КМІС, селяни відзначились вищою доброчинністю, аніж міські жителі.
За останніми даними, на рахунки Міністерства оборони України в рамках акції «Підтримай Українську армію» надійшло 149,985 мільйона гривень. З цієї суми 138,532 мільйона гривень — грошові перекази на матеріально-технічне, решта — на медичне забезпечення Збройних Сил України.
Ще 23% громадян скористалися допомогою благодійних фондів та волонтерських організацій, передавши кошти, речі та продукти саме через ці громадські інституції, а 9% взяли участь у магазинних акціях, купивши товари за списками для потреб армії та передавши їх до волонтерів.
Особисто допомагають вимушеним переселенцям речами та грошима 7% громадян, а от волонтерством, себто безпосереднім збором коштів, ліків, речей та доставкою їх у гарячі точки, займаються 3% українців.
У демографічному розрізі чоловіки й жінки проявляють свою благодійність майже порівну – якщо 35% чоловіків трохи більше, ніж жінки (30%), схильні особисто перераховувати кошти на рахунки армії, то передавати допомогу через благодійні фонди більше беруться жінки (24%), аніж чоловіки (20%). Люди з вищою (33%) і спеціальною (33%) освітою допомагають більше, ніж ті, хто має неповну середню (19%).
Наочно в інфографіці від Громадського Простору
Щодо вікового розподілу, то найбільше благодійників серед тих, кому від 50 до 60 років (41%), а також серед молоді 18–29 років (34,5%). Відчутно переважає допомога сільського населення – якщо серед городян тільки 28% переказали свої кошти на рахунки армії і 11,5% передали допомогу у благодійні та волонтерські організації, то серед сільського населення таких відповідно – 40% і 46%. Щоправда, участь у магазинних акціях серед городян вища (12%), аніж у селян – 3%, що цілком закономірно.
А от найвищою доброчинністю серед регіонів відзначаються Західний і Центральний, де особисті кошти на армію переказали, відповідно, 47% і 37%. Південь і Схід дещо відстають – 29% і 18%, відповідно.
Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим та Луганської області. В період опитування у Луганській області йшли інтенсивні військові дії, тому за рахунок Луганської області було відповідно збільшено квоту Донецької області, яка за багатьма параметрами мало відрізняється від населення Луганської області. Усього було зібрано 2035 анкет. Похибка вибірки не перевищує 2,2%.