“Нафтогаз” узурпував владу і поставив газотранспортну систему у критичне становище – експерти

"Нафтогаз" узурпував владу і поставив газотранспортну систему у критичне становище - експерти. Газотранспортна система (ГТС) України знаходиться у критичному становищі, що загрожує зриву ...

Додано:
Korpus

3392149431468142737-account_id=1
“Нафтогаз” узурпував владу і поставив газотранспортну систему у критичне становище – експерти

“Нафтогаз” узурпував владу і поставив газотранспортну систему у критичне становище – експерти.

Газотранспортна система (ГТС) України знаходиться у критичному становищі, що загрожує зриву опалювального сезону та несе ризики національній безпеці. Про це 3 серпня під час прес-конференції у Києві заявили провідні експерти з питань енергетики, зокрема експерт нафтогазової промисловості, голова “Корпусу захисників Революції Гідності” Андрій Бойчук, віце-президент – головний інженер ПАТ “Укртрансгаз” Ігор Бурак та голова профспілки працівників апарату управління ПАТ”Укртрансгаз” Віктор Гончаров.

Під час заходу Бойчук повідомив, що план по технічному обслуговуванню та ремонту ГТС станом на 1-ше липня 2017 року виконаний лише на 23%.

“Минулий опалювальний сезон ми опинилися в критичному становищі. Бо “Нафтогаз”, всупереч дорученню уряду, не закупив своєчасно дешевий газ влітку – вочевидь маючи свої оборудки з фінансами, після чого почав пізно закуповувати вже дорогий газ, якого ледве вистачило. Зараз через не запуск необхідних ремонтних та інших технологічних робіт ситуація взимку може бути ще критичнішою. Якщо нічого не змінити – Україна не зможе пройти зиму без аварійних відключень. Складається враження, що керівництво НАК “Нафтогаз України” свідомо ставить під ризик нормальне функціонування ГТС, тим самим загрожуючи національній безпеці держави”, – сказав Бойчук.

Віце-президент – головний інженер ПАТ “Укртрансгаз” Ігор Бурак зазначив, що до правління НАК “Нафтогаз України” було надіслано звернення із закликами виправити ситуацію, проте у “Нафтогазі” вирішили проігнорувати усі зауваження. Натомість після того як головний інженер поінформував про незадовільний стан виробничих програм на засіданні РНБО, керівництво компанії вирішило звільнити Бурака.

“Сьогоднішній стан ГТС викликає серйозне занепокоєння, відсоток виконання виробничих програм та реалізація необхідних закупівель перебуває на критичному рівні: технічне діагностування системи виконано лише на 35%, обслуговування та ремонти на 24%, план залучення капітальних інвестицій складає всього 14%. За ті 6 місяців які залишилися, наздогнати та виконати програму неможливо. Після наради в РНБО мене викликали до голови правління “Нафтогазу”, де в ультимативній формі було озвучено, що я маю написати заяву або за власним бажанням, або по статті. Причина – результат нібито службового розслідування, яке не відповідає суті і духу законодавства, і будуть обов’язково оскаржені у суді”, – запевнив Бурак.

1-го серпня головного інженера було звільнено. Як повідомив присутній на конференції голова профспілки В. Гончаров, на його захист став увесь трудовий колектив  “Укртрансгазу”. Також він оголосив, що рада профкомів ПАТ “Укртрансгаз” розпочинає трудовий спір через політику “Нафтогазу”, якщо ситуація не зміниться, то профспілка оголосить страйк.

“В умовах війни такі загрози для національної безпеки є просто неприпустимими. Ситуація потребує негайного втручання на державному рівні та контролю з боку громадськості. “Корпус захисників Революції Гідності”, який я очолюю, бере на особистий контроль розслідування обставин можливого саботажу в українській енергетиці. Ми виявимо всіх причетних до зриву виробничих планів і повідомимо не лише відповідні правоохоронні органи, але й представництва наших закордонних партнерів. Ми не допустимо “відкату” назад і реваншу в питанні енергетичної незалежності країни. Всі, хто підриває національну безпеку, понесуть покарання”, – заявив Бойчук.

Прес-служба «Корпусу захисників Революції Гідності»


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку