На Запоріжжі розібралися із програмами та ініціативами служби зайнятості

U-LEAD допоміг учасникам інформаційної сесії дізнатися, які є програми підтримки роботодавців та шукачів роботи, як із контролюючого органу служба зайнятості трансформується в сервісну службу, та як ...

Додано:
Oksana Stelmakh

d6ad464e4b53edeebd06a7244b1af902
На Запоріжжі розібралися із програмами та ініціативами служби зайнятості

U-LEAD допоміг учасникам інформаційної сесії дізнатися, які є програми підтримки роботодавців та шукачів роботи, як із контролюючого органу служба зайнятості трансформується в сервісну службу, та як отримати ваучер на навчання.

16 травня на базі Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» пройшла партнерська інформаційна сесія за участі фахівців Запорізької філії Запорізького обласного центру зайнятості.

«Оскільки місцева рада є тим місцем, куди мешканці та переселенці йдуть за вирішенням всіх питань, в тому числі і працевлаштування, спеціалістам ради добре мати найширшу інформацію, щоб мати змогу скерувати людину туди, де їй зможуть допомогти», — зазначила Анастасія Павлюк, радниця з питань муніципального управління та відновлення Регіонального офісу U-LEAD на Запоріжжі.

Спікерки ознайомили учасників із ситуацією на ринку праці в Запорізькій області. Зокрема звернули увагу, що з початку 2024 року до служби зайнятості звернулися 6611 осіб, станом на середину травня на обліку перебуває 4650 осіб. База вакансій налічує понад 1500 пропозицій від роботодавців.

Різними програмами підтримки бізнесу та підприємництва з початку року скористалися понад 200 роботодавців. Також 11 підприємців створили спеціальні робочі місця для 11 людей з інвалідністю 1-2 групи.

Спікерки наголосили, що для взаємодії з роботодавцями та шукачами вакансій створено відділ рекрутингу. Це фахівці служби зайнятості, які виконують функцію менеджерів з підбору персоналу для підприємств, які до них звертаються. Це особливо корисно для тих суб’єктів господарювання, які не мають можливості вводити такі посади.

Особливу увагу під час сесії приділили можливості отримання освіти або перекваліфікації за рахунок служби зайнятості. Професійне навчання може бути за сертифікатом — для осіб, які перебувають на обліку і є безробітними. Другий вид навчання — за ваучером. Третій — направлення на навчання в центрах професійної технічної освіти у закладах державної служби зайнятості для учасників бойових дій або осіб з інвалідністю внаслідок війни. Так є змога отримати 95 професій, які користуються попитом, або пройти підвищення кваліфікації за 365 напрямами.

Ваучер дає право безоплатно пройти навчання у закладах освіти чи у роботодавця за 124 професіями та спеціальностями у сферах ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування тощо. Сума ваучера на може перевищувати 30 280 грн. Якщо вартість навчання дорожча, то роботодавець або учень доплачують різницю самостійно. Активувати ваучер необхідно впродовж 90 днів з моменту отримання.

Ваучер можуть отримати люди старші 45 років, які мають як мінімум професійно-технічну освіту і 15 років стажу. Також ваучер можуть отримати без прив’язки до віку та стажу ветерани війни та АТО, учасники бойових дій та ті, хто отримав інвалідність внаслідок бойових дій. Для переселенців ваучер доступний за умови відсутності підходящої роботи.

Спікерки поінформували учасників про програми підтримки підприємців. Йшлося про компенсацію витрат роботодавців при працевлаштуванні переселенців (постанова КМУ №696), компенсацію витрат на заробітну плату при працевлаштуванні ВПО під час воєнного стану (постанова КМУ №331), надання допомоги роботодавцям по частковому безробіттю через зупинення виробництва (постанова КМУ №702), компенсацію за працевлаштування зареєстрованих безробітних (постанова КМУ №124), компенсацію за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця (постанова КМУ №338), компенсацію роботодавцям фактичних витрат на облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю (постанова КМУ №893).

Щодо останньої, то з 1 січня 2024 року збільшився максимальний розмір компенсації за облаштування робочого місця для працевлаштованої особи з інвалідністю І групи — до 106,5 тис. грн; з інвалідністю ІІ групи — до 71 тис. грн. Гроші можна використати на придбання спеціальної техніки, облаштування приміщення спеціальними меблями, дверима, пандусами тощо для комфортних умов роботи.

Спікерки ознайомили учасників з алгоритмом дій щодо кожної з постанов та наголосили, що програми працюють. ОМС мають важливу роль у інформуванні про ці можливості представників бізнесу, які діють на території громад.

Також під час інформаційної сесії учасникам нагадали про програми мікрогрантів на створення власного бізнесу і грантування ветеранів та їх подружжя.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи