На Волині розпочалася реалізація проєктів, що сприяють сталим змінам в громадах

Розвиток волинських громад в у мовах війни – це, м’яко кажучи, складно, але можливо. Як і раніше, цей процес залежить не лише від посадовців, а й активних жителів. Нині ця активність здебільшого ...

Адвокасі_2022
На Волині розпочалася реалізація проєктів, що сприяють сталим змінам в громадах

Розвиток волинських громад в у мовах війни – це, м’яко кажучи, складно, але можливо. Як і раніше, цей процес залежить не лише від посадовців, а й активних жителів. Нині ця активність здебільшого проявляється у допомозі ЗСУ та переселенцям, але не тільки.

До прикладу, на початку грудня  у чотирьох громадах Волині стартували п’ять адвокаційних проєктів. Їх мета – вплинути на прийняття важливих владних рішень, які стосуються місцевого розвитку. Реалізовують їх громадські організації, ідеї яких було підтримано в межах Конкурсу адвокаційних проєктів від Волинського Інституту Права (ВІП) та Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Що конкретно планується зробити?

Розробити Стратегію розвитку молоді Ковельської громади на 2023-2025 роки для її затвердити на сесії міської ради – така мета проєкту громадської організації «Велика ідея». Для цього планується організувати фокус-групи, соціологічне опитування, моніторинг потреб місцевої молоді та провести декілька тематичних зустрічей.

Напрацювати та затвердити Програму молодіжної політики Торчинскої громади – цим в найближчі місяці займатиметься команда громадської організації «МолоДіжка» із залученням всіх зацікавлених. Крім заходів, які допоможуть розробці цього документу, їх ініціатива передбачає проведення дводенного тренінгу для молоді з написання проєктів.

Програма розвитку культури Нововолинської громади – над появою такого документу працюють в межах проєкту Агенції регіонального розвитку Прибужжя. Для цього вже створили робочу групу, яка складається з місцевих діячів культури, владних посадовців та всіх зацікавлених. Водночас, це не єдиний проєкт, що реалізовуватиметься у Нововолинську за підтримки ВІП та NED.

Завдяки ініціативі Молодіжного ресурсного центру «Нові крила» у цій громаді буде напрацьовано Програму розвитку молоді. До її розробки насамперед залучать представників місцевої Молодіжної ради. Щоб покращити їх професійні знання та навики, в межах проєкту «Нових крил»  також планується організувати декілька тематичних навчань.

П’ята ініціатива реалізовується у Колківській громаді. В рамках проєкту громадської організації «Вікторія» відбудеться декілька активностей для створення місцевої Молодіжної ради та виборів її складу. Все це для того, щоб згуртувати молодь громади і збільшити рівень представництва її інтересів у розвитку громади.

«Реалізація цих проєктів важлива для розвитку громад, адже сприяє системним позитивним змінам. Адвокаційна діяльність – не проста справа, але громадський сектор нашої області має потенціал і знання, щоб цим займатися», – зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

 

Довідково:

Згадані ініціативи реалізовуються в межах  проєкту «Підтримка діяльності громадського сектору Волині у період нових викликів та потреб», що реалізовує Волинський Інститут Права  за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Новий зелений навчальний рік з EU Youth Cinema: Green Deal

Безкоштовні можливості для жінок 48+ у Львові

Пріоритети та ранжування місцевих стратегій і планів відновлення Миколаївщини

111 нових вакансій на Громадському Просторі

«Наша позиція — чітка відповідь на запити громад»: результати, досягнення та виклики червоноградської ГО «МІЦь»

ZDOROVI на eHealth Summit 2024: цифровізація медицини в Україні триває попри виклики