На Волині обговорили механізми посилення доступу до правосуддя для вразливих груп іноземців

25 вересня 2020 року в Луцьку відбулося засідання круглого столу щодо налагодження співпраці між державними, правоохоронними, судовими й іншими установами та неурядовими організаціями задля ...

Додано:
Viktor Tarasov

Lutsk.Round.table_25.09.2020
На Волині обговорили механізми посилення доступу до правосуддя для вразливих груп іноземців

25 вересня 2020 року в Луцьку відбулося засідання круглого столу щодо налагодження співпраці між державними, правоохоронними, судовими й іншими установами та неурядовими організаціями задля забезпечення доступу до правосуддя для шукачів притулку, мігрантів та інших вразливих груп іноземних громадян в Україні.

До участі у заході були запрошені представники Луцького міськрайонного суду, Луцького прикордонного загону, управління Державної міграційної служби у Волинській області, Волинського Пункту тимчасового перебування іноземців, Волинського регіонального та Луцького місцевого центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, служби у справах дітей та департаменту соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації, представники адвокатської та правозахисної спільноти.

На початку круглого столу учасники висловили своє бачення пріоритетних напрямків реформування національного законодавства в сфері міграції та притулку, а також практичних аспектів забезпечення правовою допомогою та доступу до судових послуг для шукачів притулку та неврегульованих мігрантів на Волині, де функціонує один з трьох українських Пунктів тимчасового перебування іноземців (ПТПІ).

Особливу увагу учасники приділили темі безгромадянства в Україні. Як зазначила Надія Едієва, керівниця програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, сьогодні тема апатридів (осіб без громадянства) стоїть в Україні доволі гостро. Тільки за офіційними даними в державі налічується більше 35 тис осіб без громадянства, які не мають жодного легального статусу, не приймають участь у суспільному і політичному житті країни, не мають можливості офіційно працевлаштуватися.

В Україні питання безгромадянства у більшості випадків постає через те, що люди через різні підстави (складність встановленої процедури, правова неграмотність, втрачені документи, відсутність необхідних коштів тощо) не можуть самостійно легалізувати свій статус в Україні. Крім того, з початком збройного конфлітку на на Донбасі і анексії Криму під загрозою безгромадянства опинилась значна кількість жителів зазначених територій.

Присутні висловили свої сподівання, що прийняття 20 червня 2020 року змін до Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» пришвидшить вирішення проблем апатридів в Україні.

Всі учасники зустрічі погодились з тим, що міграційне законодавство та правозастосовча практика в Україні за останній час зазнало суттєвих позитивних змін, але все ще потребує гармонізації та узгодженості процедур. При існуванні законодавчо закріплених альтернативах міграційному затриманню (застава або взяття на поруки юридичною особою) все ще не працюють законодавчо закріплені процедури їх застосування.

Захід організовано Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Львові відбулась вулична акція «Насильство — не традиція»

«Ба та Ді проти брехні»: медіа ШоТам презентує новий проєкт для старшого покоління

Рік завершується, а робота в третьому секторі ні

Платформа майбутньої професії: В Україні розвиватимуть напрямок профорієнтації підлітків з вразливих категорій населення

Женевська декларація прав дитини 2024

У 4 старостатах Білозерської громади на Херсонщині стартував проєкт з утеплення укриттів для безпечного перебування в холодний період