На території Криму нараховується 24 політв’язні, 16 зниклих, 10 загиблих

Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова взяла участь у Діалозі з прав людини Україна – ЄС, проведеного з метою налагодження співробітництва між Україною та ЄС з ...

МІП
На території Криму нараховується 24 політв’язні, 16 зниклих, 10 загиблих

Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова взяла участь у Діалозі з прав людини Україна – ЄС, проведеного з метою налагодження співробітництва між Україною та ЄС з питань захисту прав та основних свобод людини.

Еміне Джапарова виступила з доповіддю про порушення прав і свобод кримських татар на окупованій території АР Крим та м. Севастополь у зв’язку з агресією РФ.

«Вже два роки поспіль, після незаконного вторгнення на територію Криму, російська окупаційна «влада» проводить по відношенню до громадян України, зокрема, кримських татар, репресивну політику, яка полягає в тотальній забороні свободи думки, вираження поглядів та поширення інформації, інших прав і свобод. Системна дискримінація та порушення прав корінного народу Криму має на меті навіювання страху, знищення самоідентичності кримських татар та «вичавлення» їх з півострова. Свідченням репресивної політики Росії проти кримських татар насамперед є той факт, що станом на сьогодні на території Криму, нараховується: 24 політв’язні, 16 зниклих та 10 загиблих, серед них кримських татар – 18 політв’язнів, 10 зниклих та 7 загиблих. Такі незаконні дії «правоохоронних органів» Криму як затримання, штрафи, допити та обшуки стали вже незмінною формулою переслідування людей з політичних мотивів», – повідомила Еміне Джапарова.

Перший заступник Міністра наголосила, що порушення прав корінного народу, на окупованій Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим, є підставою для вжиття невідкладних заходів реагування як Україною, так і Європейським Союзом. Це потребує об’єднання зусиль обох сторін та координацію їх дій в політичному, інформаційному та правовому напрямах.

У рамках Діалогу делегації України та ЄС обговорили також питання реалізації Національної стратегії у сфері прав людини; ситуацію з правами людини на території АР Крим та Донбасу; реформу системи виконання покарань в Україні; тенденції розвитку виборчого законодавства; забезпечення фундаментальних прав і свобод меншин, дітей та жінок; проблеми гендерної рівності та нові можливості для міжнародного співробітництва.

Джерело: МІП


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи

Власники пошкодженого чи зруйнованого житла можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків