На території Криму нараховується 24 політв’язні, 16 зниклих, 10 загиблих

Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова взяла участь у Діалозі з прав людини Україна – ЄС, проведеного з метою налагодження співробітництва між Україною та ЄС з ...

МІП
На території Криму нараховується 24 політв’язні, 16 зниклих, 10 загиблих

Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова взяла участь у Діалозі з прав людини Україна – ЄС, проведеного з метою налагодження співробітництва між Україною та ЄС з питань захисту прав та основних свобод людини.

Еміне Джапарова виступила з доповіддю про порушення прав і свобод кримських татар на окупованій території АР Крим та м. Севастополь у зв’язку з агресією РФ.

«Вже два роки поспіль, після незаконного вторгнення на територію Криму, російська окупаційна «влада» проводить по відношенню до громадян України, зокрема, кримських татар, репресивну політику, яка полягає в тотальній забороні свободи думки, вираження поглядів та поширення інформації, інших прав і свобод. Системна дискримінація та порушення прав корінного народу Криму має на меті навіювання страху, знищення самоідентичності кримських татар та «вичавлення» їх з півострова. Свідченням репресивної політики Росії проти кримських татар насамперед є той факт, що станом на сьогодні на території Криму, нараховується: 24 політв’язні, 16 зниклих та 10 загиблих, серед них кримських татар – 18 політв’язнів, 10 зниклих та 7 загиблих. Такі незаконні дії «правоохоронних органів» Криму як затримання, штрафи, допити та обшуки стали вже незмінною формулою переслідування людей з політичних мотивів», – повідомила Еміне Джапарова.

Перший заступник Міністра наголосила, що порушення прав корінного народу, на окупованій Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим, є підставою для вжиття невідкладних заходів реагування як Україною, так і Європейським Союзом. Це потребує об’єднання зусиль обох сторін та координацію їх дій в політичному, інформаційному та правовому напрямах.

У рамках Діалогу делегації України та ЄС обговорили також питання реалізації Національної стратегії у сфері прав людини; ситуацію з правами людини на території АР Крим та Донбасу; реформу системи виконання покарань в Україні; тенденції розвитку виборчого законодавства; забезпечення фундаментальних прав і свобод меншин, дітей та жінок; проблеми гендерної рівності та нові можливості для міжнародного співробітництва.

Джерело: МІП


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal