На Полтавщині говорили про подолання булінгу

05 березня 2020 року у Супрунівському навчально-виховному комплексі Полтавської районної ради Полтавської області відбувся черговий правопросвітницький захід на тему: «Подолаймо булінгу разом!», що ...

Додано:
Tanya Tanya

Полтавське бюро Супрунівський НВК 05.03.2020
На Полтавщині говорили про подолання булінгу

05 березня 2020 року у Супрунівському навчально-виховному комплексі Полтавської районної ради Полтавської області відбувся черговий правопросвітницький захід на тему: «Подолаймо булінгу разом!», що був організований Полтавським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та адміністрацією навчального закладу. Під заходу його доповідачі — фахівець безоплатної правової допомоги Полтавщини Артем Пархоменко та начальник відділу Полтавського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариса Кузнецова розповіли учнями 7-х класів про те, що таке булінг і як від нього захиститися. В ході уроку діти переглянули тематичне відео, презентації, дізналися про можливості та порядок отримання безоплатної правової допомоги та одержали тематичні буклети і паспорти прав дитини.

Під час виступу фахівець безоплатної правової допомоги, обговорюючи питання щодо відповідальності особи, в діях якої містяться ознаки булінгу, зазначив, що Закон України від 18.12.2018 № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії #булінгу (цькуванню)» встановив відповідальність за вчинення булінгу, доповнивши Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 173-4, яка передбачає відповідальність за цькування учасника освітнього процесу, а також надав повноважень адміністрації навчального закладу протидіяти цьому негативному явищу та припиняти його у разі виявлення. Визначено названим законом і поняття булінгу, яким є діяння (дія чи бездіяльність) учасників освітнього процесу, які знаходять вияв у формі психологічного, фізичного, економічного чи сексуального насильства, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що систематично (три і більше разів) вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого. Варто зауважити, що булінг може мати так звану «ідеальну сукупність», коли діяння, що вчинено охоплюється не однією а кількома статтями закону, що передбачає відповідальність за протиправні дії. В такому разі особа може отримати не одне покарання, а буде притягнута до відповідальності за кожною із статей, що передбачає відповідальність за протиправні дії із призначенням їй відповідного покарання.

В свою чергу представник центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді розповів про психологічні аспекти такого негативного явища, а також про першочергові заходи щодо подолання або мінімізації булінгу у випадку виникнення будь-яких підстав вважати, що це негативне явище мало або може мати місце.

Підводячи підсумки заходу доповідачі спільно із учнями дійшли висновку, що про випадки булінгу мовчати не варто в жодному випадку: ані тоді, коли проблема торкнулася Вас, ані тоді коли Ви стали її свідком, адже подолати це негативне явище допоможе лише довіра та комунікація і зробити це можна тільки разом.

Полтавське бюро Супрунівський НВК 05.03


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи

ProjectPro: підтримка Європейського Союзу для українського бізнесу

Практика Театру Пригноблених увійшла до альбому інклюзивних мистецьких практик в Україні