На Львівщині обговорили план заходів на виконання Стратегії сприяння розвитку громадянського суспільста

Громадянського суспільства - це насамперед про відповідальність.Сьогодні вже не можна назвати жодної сфери суспільного життя, яка б не зазнала впливу пандемії. Прямо чи опосередковано наслідки ...

4_1590658174_3360x2240_1_0
На Львівщині обговорили план заходів на виконання Стратегії сприяння розвитку громадянського суспільста

Громадянського суспільства – це насамперед про відповідальність.

Сьогодні вже не можна назвати жодної сфери суспільного життя, яка б не зазнала впливу пандемії. Прямо чи опосередковано наслідки поширення світом вірусу COVID-19 відчувають усі – державна, регіональна, локальна влада, великий і малий бізнес, громадські організації, просто мешканці. Виклики та реалії, що постали перед усіма, стають дедалі складнішими і потребують комплексних і часто нестандартних рішень. Успішними стануть лише ті, хто зумів вчасно і правильно адаптуватися та, можливо, віднайти в цій непростій ситуації нові можливості для розвитку та руху вперед. Практично немає сумніву, що криза стане справжнім «тестом на виживання». Не є винятком і громадянське суспільство, котре, вочевидь, також повинне змінюватись і приймати “нові правила гри”.

28 травня 2020 року представники інститутів громадянського суспільства, експертного середовища за участі Секретаріату Кабінету Міністрів України мали унікальну можливість напрацювати пропозиції до Плану заходів щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки у Львівській області на 2020 рік.

Унікальність цього заходу полягає у тому, що вперше в Україні таке експертне обговорення за інноваційною методикою Civil Lab Expert Camp відбулося онлайн.

«Сьогодні громадські організації є невід’ємною частиною нашого суспільства та держави. Ми спільно працюємо у сферах науки, політики, розвитку лідерства, благодійності, культури і мистецтва та багатьох інших. Також в теперішній час спільними зусиллями небайдужих громадян, волонтерів та влади кожного дня ми боремося з поширенням пандемії COVID-19 та надаємо допомогу нашим лікарям. Водночас, реалізовуючи в життя різні проєкти та задуми, громадські організації сприяють залученню молоді до розвитку громадянського суспільства, неформального та діючого, який розбудовує нашу країну зсередини», – наголосив під час онлайн-зустрічі перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Щороку Львівська обласна державна адміністрація формує План заходів щодо реалізації Стратегії. Цьогоріч процес формування Плану проходитиме в інноваційному форматі, об’єднавши велике коло  представників громадських організацій, органів місцевого самоврядування, бізнесу та  експертів, що сприятиме напрацюванню більш якісного, реалістичного, збалансованого Плану заходів, який відповідатиме принципам і напрямам Стратегії, в основі якого є потреби, очікування результативної та ефективної роботи громадянського суспільства і публічної влади на партнерських засадах заради якісного розвитку регіону.

«Для Ради Європи подібні заходи завжди дуже важливі, і ми раді бути частинкою цього процесу. Ми давно працюємо в секторі сприяння діалогу між владою і представниками громадянського суспільства. Напрацювання ефективних механізмів діалогу між всіма сторонами має сприяти розвитку громадянського суспільства. Аналіз реалізації виконання заходів Стратегії показав нам, де є проблемні точки і на чому зосередити увагу. Досвід багатьох розвинених країн свідчить, що діалог між органами влади та громадянським суспільством зможе сприяти забезпеченню ефективної імплементації напрацьованих заходів», – акцентувала заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко.

Одними із завдань Стратегії є налагодження ефективної взаємодії громадськості з органами державної влади, органами місцевого самоврядування на засадах партнерства та створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства. Реалізацію Стратегії здійснюватимуть для стимулювання участі активної молоді в соціально-економічному розвитку країни, створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці тощо.

«Важливі питання Національної стратегії мусять мати ефективні інструменти. Роль громадянського суспільства в контексті пандемії зараз переосмислюється. Досвід Революції Гідності важливий для сучасного розуміння ефективних механізмів реалізації Національної стратегії», – зазначила керівниця Західноукраїнського представництва МФ “Відродження” Оксана Дащаківська.

Civil Lab Expert Camp проводиться в межах реалізації проєкту Офісу Ради Європи в Україні «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні» у партнерстві з громадською спілкою «Київська громадська платформа неурядових організацій» і департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

Довідка

Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 – 2020 роки (далі – Стратегія) була затверджена Указом Президента України від 26 лютого 2016 року № 68/20167. Цей Указ встановлював відповідальних за впровадження Стратегії. Ним же була створена Координаційна рада сприяння розвитку громадянського суспільства (далі – Координаційна рада).

Метою Стратегії є створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства, налагодження ефективної взаємодії громадськості з органами державної влади, органами місцевого самоврядування на засадах партнерства, забезпечення додаткових можливостей для реалізації та захисту прав і свобод людини і громадянина, задоволення суспільних інтересів з використанням різноманітних форм демократії участі, громадської ініціативи та самоорганізації.

Стратегія базується на принципах:

  • пріоритету прав і свобод людини і громадянина;
  • верховенства права;
  • прозорості, відкритості й взаємної відповідальності органів державної влади, органів місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства;
  • політичної неупередженості й недискримінації стосовно усіх видів організацій громадянського суспільства;
  • забезпечення конструктивної взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства;
  • сприяння залученню громадськості до процесів формування та реалізації державної, регіональної політики, вирішення питань місцевого значення.

Реалізація Стратегії здійснюється за такими стратегічними напрямами:

  1. створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку організацій громадянського суспільства;
  2. забезпечення ефективних процедур участі громадськості під час формування та реалізації державної, регіональної політики, вирішення питань місцевого значення;
  3. стимулювання участі організацій громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку України;


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні