На Кіровоградщині вчились, як запровадити європейські підходи в управлінні відходами

В Кіровоградській області, силами ГО «Флора», 11-12 листопада, було проведено тренінг «Проблеми та рішення в управлінні відходами на регіональному та місцевому рівні». Захід об’єднав представників ...

Додано:
yuliyatuz

256025135_5103716286309790_8905177098807967140_n
На Кіровоградщині вчились, як запровадити європейські підходи в управлінні відходами

В Кіровоградській області, силами ГО «Флора», 11-12 листопада, було проведено тренінг «Проблеми та рішення в управлінні відходами на регіональному та місцевому рівні». Захід об’єднав представників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, екоактивістів та правоохоронців Кіровоградської області.

В ході навчання, учасники ознайомились з базовим законодавством Європейського Союзу щодо управління відходами. Представляючи тему, Зелінський С.Е., директор регіонального центру підвищення кваліфікації Кіровоградської області, зосередив увагу на важливості практичного впровадження європейських підходів та принципів у поводженні з відходами.

Яким чином, імплементовані такі підходи у національному законодавстві та які норми регулюють цю сферу в Україні, детально роз’яснила Ященко М.А., заступник начальника Департаменту ЖКГ Кіровоградської ОДА. Окрім того, під час своєї доповіді, чиновниця представила типові порушення, що допускаються керівництвом ОТГ на рівні Кіровоградської області.

Під час тренінгу, організатори не обмежились лише теорією. Окремий розділ, було присвячено ознайомленню з кращими практиками поводження з відходами, що існують на Україні. Такі презентації запропонували партнери ГО «Флора», з Кривого Рогу, Полтави та Яремчі. Окрім того, доволі ґрунтовну презентацію надали фахівці ТОВ «Екостайл», які представили механізми поводження з відходами, що діють у місті Кропивницькому.

На завершальному етапі, учасникам було презентовано проблему щодо промислових відходів, які утворюються у Кіровоградській області.

З метою практичного обговорення проблем, що мають місце на рівні ОТГ, було організовано панельну дискусію, до якої долучились представники Державної інспекції України, департаменту ЖКГ Кіровоградської ОДА, департаменту екології, ПЕК та надрокористування КОДА, обласної прокуратури та ДУ «Кіровоградський центр контролю та профілактики хвороб МОЗУ».

Після плідних дискусій, учасники погодились з важливістю імплементації європейських підходів у поводженні з відходами і висловили готовність до плідної співпраці у подальшому. 

Тренінг проводився в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Зміст та програма тренінгу, належить організаторам і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст та перебіг заходу несе виключно Громадська організація «Флора».

255723506_5103716102976475_9054631598763822044_n 256025135_5103716286309790_8905177098807967140_n


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

Міні-серіал про незламні українські міста: оприлюднено перший епізод

Як Європейський Союз підтримує міста в адаптації до зміни клімату

росія розробила і фінансує чотири схеми для “Денацифікація освіти” в Україні — дослідження ІМІ

Львів’ян запрошують ділитися спогадами про квіткове господарство, що колись працювало у парку “Залізна вода”

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

Львів’ян запрошують до участі у Клубі міського садівництва