На Кіровоградщині діти вимушені будувати собі будинок

Мала Виска. Місто у Кіровоградській області. Колись тут працювало 6 крупних заводів харчової промисловості. Тепер не лишилося жодного. Тут проживає більше 10 тисяч людей, але молоді – мало. Більшість ...

yak-pobuduvati-budinok-na-derev-dlya-dtey-svoyimi-rukami_991
На Кіровоградщині діти вимушені будувати собі будинок

Мала Виска. Місто у Кіровоградській області. Колись тут працювало 6 крупних заводів харчової промисловості. Тепер не лишилося жодного. Тут проживає більше 10 тисяч людей, але молоді – мало. Більшість намагається виїхати, адже перспективи саморозвитку тут – примарні.

Немає місця тут дозвіллю навіть для школярів. Підлітки загалом проводять дозвілля у міському парку або досліджують закинуті будівлі. Такі пригоди, на жаль, не завжди завершуються радісно.

«Зараз після школи гуляємо на вулиці або ходимо один до одного у гості. Це всі розваги, які є у місті», – розповідають учасники команди «Shake», які минулого року взяли участь в освітньому проекті «Відкривай Україну». Проект створений, щоб навчити дітей змінювати міста. Участь беруть учні 7 та 11 класів зі своїми вчителями. Команда «Shake» стала фіналістами і організатори подарувати дітям освітню подорож до Литви.

«У нас коли-не коли відбуваються якісь заходи, але це концерти, серйозні творчі вечори, які підходять більше для дорослих. Все це пізно ввечері зазвичай проходить, нас навіть туди батьки не відпускають. Так і живемо: школа – дім, дім – школа», – розповідають учасники команди «Shake».

Ідея створити будиночки на дереві з’явилася ще за 3 роки до участі у проекті. Діти були знайомі один з одним і всі мріяли про те, щоб був власний простір без батьківського та вчителівського контролю. Точно, як «Виручай-кімната» у книзі про Гаррі Поттера!

Школярі ж вирішили зробити будиночки на деревах.

Кошти збирали на благодійному ярмарку. Допомагали втілити мрію у життя майже всі мешканці Малої Виски. Всім гуртом назбирали аж 80 000 гривень!

«Це мрія кожного з нас мати свій будиночок на дереві! Подумайте, як буде класно, коли у нас нарешті буде своє місце де ми зможемо спілкуватися, грати в настільні ігри…

В одному будиночку можна буде малювати, збиратися на наші концерти, в іншому – обмінюватися книжками, а третій ми лишимо, як кімнату відпочинку.

Будівництво відвідуємо щодня і вже не дочекаємося, коли у парку з’являться нові три хатки», – розповідає Олександр Петров, учасник команди.

Відкриття нового дитячого простору відбудеться 20 грудня.

Джерело: Освітній проект “Відкривай Україну”


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Спільна заява представників громадянського суспільства та громадських організацій щодо перших політичних кроків Президента України Володимира Зеленського

Татарбунарський районний суд Одеської області підвищує довіру серед молоді

Тернопіль об’єднає молодь зі всієї України

До 140-річчя Симона Петлюри Інститут інститут національної пам’яті презентував відеоролик

Що «нареформували» уряд, парламент та НБУ за січень-березень 2019?

У Сумах відбувся «День кар’єри ЄС»