На Харківщині відбувся Регіональний форум громадської активності

27 жовтня у м. Чугуєві Харківської області відбувся Регіональний форум громадської активності «Мости для демократії в Харківській області», в якому прийняли участь представники громадських та ...

Додано:
kobzar

Форум
На Харківщині відбувся Регіональний форум громадської активності

27 жовтня у м. Чугуєві Харківської області відбувся Регіональний форум громадської активності «Мости для демократії в Харківській області», в якому прийняли участь представники громадських та волонтерських організацій, ініціативних груп, засобів масової інформації, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також міжнародних донорських інституцій.

Захід проводився в рамках ініціативи Чугуївської правозахисної групи «Мости для демократії в Харківській області» у партнерстві з Інститутом міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV), Представництвом DVV International в Україні в рамках проекту «Регіональні Голоси – Створюємо Мости для демократії» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

З огляду на широке представництво Форуму, з вітальним словом до учасників звернулися голова Чугуївської районної ради Антон Бабієць, заступник Чугуївського міського голови Людмила Макаренко, начальник відділу масових комунікацій Чугуївської райдержадміністрації Марина Отченашко та начальник відділу місцевого самоврядування і моніторингу реформ Харківської обласної ради Оксана Усань. Усі вони підкреслювали значимість співпраці владників та громадськості, що сприяє реалізації політик на місцевому рівні саме в інтересах суспільства.

Як зауважив на початку заходу провідний аналітик Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов, на сьогоднішній день схід Харківської області опинився у ситуації фактичного прикордоння – географічного та ментального, оскільки знаходиться неподалік від окупованих територій. Таке становище називають «фронтир» (від англ. frontier – «кордон», «порубіжжя») – територія на межі двох різних суспільств, яка є своєрідною перехідною зоною, що має динамічний характер. Тому нагальною потребою тут є розбудова дієвої взаємодії та порозуміння між різними верствами суспільства, залучення широких кіл громадськості для прийняття рішень на місцевому рівні – тобто, будування мостів для демократії на Харківщині.

В ході Форуму були представлені результати проекту ЧПГ «Мости для демократії в Харківській області», в рамках якого реалізовано наступні активності:

- навчання місцевих активістів/представників місцевих органів влади щодо ефективних механізмів співробітництва між громадянським суспільством і органами місцевого самоврядування на місцевому рівні (навчальні тренінги, семінари, воркшопи);

- навчання регіональних команд смт Печеніги, міста Чугуєва та Чугуївського району в сфері якісної журналістики на місцевому рівні;

- підготовка 10 випусків регіональної газети «Правова позиція». Читачі щомісяця мали змогу безкоштовно отримувати інформаційний дайджест про актуальні проблеми місцевих громад, новини про діяльність активістів та громадських організацій.

Досвідом громадської діяльності поділилися й інші організації – учасники Форуму. Вони мали змогу презентувати свої практичні доробки, одержати фахові поради від експертів, здійснити аналіз наявних проблем громадянського суспільства та існуючого потенціалу для співпраці, спланувати певні спільні ініціативи на майбутнє.

На завершення заходу за ініціативи Чугуївської правозахисної групи було підписано Меморандум Регіонального форуму громадської активності – про співпрацю та взаємодію між представниками громадських організацій, ініціативних груп, засобів масової інформації, громадськими активістами та волонтерами.

У своєму коментарі газеті «Правова позиція» керівник проекту «Регіональні Голоси – Створюємо Мости для демократії» Анна Опіц наголосила: «Ми тут побачили команду, яка працювала дуже професійно, спрямовано на довготривалість та сталість демократичних перетворень. Навчання можливостям приймати участь у процесі прийняття рішень на місцевому рівні, підвищення компетенцій громадських активістів – це душа справжньої освіти для дорослих. І це мене особисто дуже надихає. Ми дізналися про маленькі, середні та великі громадські ініціативи, поспілкувалися з людьми, яким небайдуже сьогодення та майбутнє їхніх громад – і переконалися, що громадянське суспільство на Харківщині має потужний потенціал».


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»