На Харківщині шукатимуть шерифів

У трьох областях України – Херсонській, Полтавській та Харківській – розпочався проект «Шерифи для нових громад», що реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров’я» спільно з  ...

Додано:
kobzar

Шерифи
На Харківщині шукатимуть шерифів

У трьох областях України – Херсонській, Полтавській та Харківській – розпочався проект «Шерифи для нових громад», що реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров’я» спільно з  Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».

Проект покликаний розповісти про успішний досвід територіальних громад пілотних областей у самостійному вирішенні безпекових проблем. Результатами дослідження з цієї тематики представники з Херсонщини поділилися 28 лютого у харківському прес-центрі «Накипело», під час круглого столу «Як забезпечується безпека в громадах».

Основними спікерами виступили:

Наталя Бімбірайте – керівниця проекту «Шерифи для нових громад», директорка ГО «ІРЦ «Правовий простір»;

Олена Старюк – юристка проекту «Шерифи для нових громад», керівниця громадської приймальні БО «Фонд милосердя та здоров’я»;

Ілона Полесова – координаторка проекту «Шерифи для нових громад», редакторка онлайн-газети «Вгору».

Вони розповіли про шерифів зі Старої Збур’ївки, які стали відомими на всю Україну та за її межами. Документальний фільм про них – «Українські шерифи» (режисер Роман Бондарчук) – висувався для номінації на «Оскар» у 2016 році. Унікальний досвід роботи сільських шерифів може стати прикладом для наслідування у громадах інших сіл та містечок.

Хто такі шерифи в українських реаліях?

Шерифи – це цивільні люди. Їх називають по-різному:

  • інспектори сільрад або ОТГ з охорони правопорядку;
  • члени громадських формувань з охорони громадського порядку;
  • добровільні помічники дільничних офіцерів поліції;
  • люди, які виконують громадські роботи за видом інформування щодо запобігання порушень громадського порядку від центрів зайнятості (так звані «шерифи»).

Довідково:

На Харківщині станом на 01.02.2018 р. зареєстровано 26 громадських формувань з охорони громадського порядку, які протягом січня взяли участь у 48 заходах із забезпечення публічної безпеки та за різні правопорушення затримали 101 особу. Також на 01.02.2018 р. в службі дільничних офіцерів поліції ГУНП в Харківській області налічується 5 помічників ДОП (у Київському, Шевченківському та Індустріальному районах м. Харкова).

За сприяння служби зайнятості у громадських роботах за видом «Інформування населення щодо недопущень громадського порядку» брали участь 35 безробітних осіб: у 2015 р. – 9 чол., у 2016 р. – 13 чол., у 2017 р. – 13 чол. Такі громадські роботи проводилися у Барвінківському, Валківському, Дворічанському, Зміївському, Красноградському та Чугуївському районах.

Сторінка проекту «Шерифи для нових громад» у Facebook: https://www.facebook.com/ukrainiansheriff.

Реалізація проекту стала можливою за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта.


Тематика публікації:         

Останні публікації цього розділу:

Відбувся круглий стіл на тему: «Проблеми та перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році»

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів