На Донеччині громадські активісти допомагають переселенцям, які живуть з ВІЛ
Понад 50 внутрішньо переміщених осіб, які живуть з ВІЛ, вже отримали правову допомогу фахівців громадської організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу». Завдяки ПРООН, організація ...
Додано:
Dinarko
Понад 50 внутрішньо переміщених осіб, які живуть з ВІЛ, вже отримали правову допомогу фахівців громадської організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу».
Завдяки ПРООН, організація створила окремий підрозділ на базі Центру правової інформації та консультацій в м. Слов’янську – «Допомога внутрішньо переміщеним особам, які живуть з ВІЛ». Його спеціалісти надають юридичну та психологічну допомогу переселенцям.
Проект почався в липні та триватиме до кінця листопада, але і в подальшому організація не припинятиме підтримку ВІЛ-позитивних людей.
– Для нас важливо допомагати вимушеним переселенцям, які живуть з ВІЛ, через їх чутливість та незахищеність в суспільстві. Через окупацію половини Донецької області зруйнована система охорони здоров’я та державної допомоги людям, які живуть з ВІЛ. Багато з них вимушені були переїхати у нові міста, де у держави не завжди вистачає ресурсів та можливостей для якісної підтримки не тільки вимушеним переселенцям, а й місцевим мешканцям з ВІЛ. Тому громадськість має включатись в ці процеси та шукати дієві інструменти допомоги та додаткові ресурси, не дозволяти державі порушувати права людей, які живуть з ВІЛ», – зазначає керівник громадської організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» Сергій Коваленко.
Більшість запитів вимушених переселенців стосуються їх відносин з державними, зокрема, медичними установами регіону. Зокрема, організація отримувала звернення з приводу відмови переселенцям з ВІЛ у виплаті адресної допомоги, вимагання коштів за проходження тестування та оформлення у лікарні. А в одній справі юристи захищали дівчинку-переселенку, яку цькували у школі, через ВІЛ-позитивний статус її батька. У більшості випадків після втручання юристів та їх звернень до керівництва установ проблеми вдавалося владнати.
Юрист Центру допомоги внутрішньо переміщеним особам, які живуть з ВІЛ, Альона Задирака розповідає:
– Завдяки реалізації проекту «Захист прав внутрішньо переміщених осіб, які живуть з ВІЛ у Донецькій області» переселенці отримали дієвий механізм захисту власних прав та практичної допомоги з боку юристів. Зокрема, в порівнянні з липнем, кількість звернень до Центру в серпні зросла практично вдвічі, що говорить про великий запит та довіру переселенців до організації. Найчастіше вимушені переселенці, які живуть з ВІЛ, потребують юридичних консультацій з питань, як отримати медичну допомогу, необхідні ліки від держави, як знайти роботу. З такими питаннями до Центру звертається більше половини відвідувачів. Багато клієнтів потребують психологічної підтримки та консультацій.
Крім консультацій юриста та психолога, в межах проекту передбачена робота call-центру для внутрішньо переміщених осіб та заплановано інші просвітницькі заходи, які дозволять якісно змінити рівень та ефективність допомоги переселенцям на Донеччині.
Джерело: ІРЦ «Правовий Простір»