Мислити критично. Підбірка корисних онлайн курсів

Як же важливо мислити. Критично! Знаємо ми, тому пропонуємо читачам Громадського Простору справді пізнавальну добірку онлайн курсів, аби трохи добрати важливих знань та інструментів.  Вступ до ...

Слайдер ГП, копія(9)
Мислити критично. Підбірка корисних онлайн курсів

Як же важливо мислити. Критично! Знаємо ми, тому пропонуємо читачам Громадського Простору справді пізнавальну добірку онлайн курсів, аби трохи добрати важливих знань та інструментів. 

 

Вступ до критичного мислення

Політики вправно використовують логічні помилки, щоб маніпулювати громадською думкою, а хитруни з реклами застосовують знання про когнітивні викривлення, щоб підвищити продажі. Однак, з кожних десяти помилок, ймовірно, лише в одному випадку людина буває жертвою умисного обману. В інших же дев’яти вона несвідомо обманює сама себе.

Оскільки якість життя залежить від уміння правильно мислити, навички здорового критичного мислення необхідні точно так само, як вміння читати і писати.

Пройти курс тут.

 

Критичне мислення для освітян

Уміння критично мислити забезпечує науково-технічний і суспільний прогрес та є запорукою демократії, а освіта відіграє в його розвитку першорядну роль.

Пройти курс тут.

 

Освітні інструменти критичного мислення

Ви довідаєтесь про три «стовпи» освіти: особистість освітянина, розвиток особистості учнів, взаємодію з учнями в процесі навчання. А також дізнаєтесь безпосередньо від фахівців, якими мають бути ідеали освіти, як навчати так, аби наша молодь стала успішною та щасливою та які рецепти «освітянського щастя» є в провідних країн світу. І це ще не все – практичні кейси, приклади й настанови, а також всі новітні підходи в українській освіті з перших рук.

Пройти курс тут.

 

Верифікація в Інтернеті

Сьогодні інформація – це інструмент впливу на населення. Перевіряти інформацію є важливим вмінням для свідомого громадянина. Під час курсу викладачі допомагають сформувати практичні навички для перевірки інформації в інтернеті: як розпізнати фейкову інформацію, як перевірити джерело фото та відео матеріалів, як користуватися геолокацією для перевірки місця події, як знайти архівну інформацію про користувачів мережі та багато інших.

Пройти курс тут.

 

Медіаграмотність: практичні навички

Як працюють основні методи дезінформування? Що сприяє поширенню фейків? Що таке інформація і за якими законами вона розвивається? Даний курс відповідає на ці та інші важливі питання сучасності.

Пройти курс тут.

 

Very Verified: онлайн-курс з медіаграмотності

Як часто ти перевіряєш свою стрічку у Facebook та обговорюєш новини з друзями? Ми отримуємо регулярні оновлення та сповіщення звідусіль — месенджери, електронна пошта, медіа. «Бути в курсі» — модно, тож ми намагаємось охопити якомога більше інформації. Однак інформація може бути оманливою та перевантажувати наш мозок.

Пройти курс тут.

 

Наука повсякденного мислення

Під час навчання буде розглядатися: чому люди вірять у неправдоподібні речі, як ми формуємо і змінюємо наші погляди, чому очікування викривляють судження і як приймати більш зважені рішення. Теми для обговорення: плацебо, паранормальні явища, медицина, дива тощо.

Пройти курс тут.

 

P.S. Коротка інструкція від Stopfake: Як розпізнати фейк

Переглянути тут.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?