ГО «Паритет»: маємо конкретні напрацювання політик і процедур
ГО «Паритет» була заснована у 2012 році. Команда організації на чолі з лідеркою Наталею Тарасенко опікуються питаннями гендерної рівності, гендерно орієнтованого врядування, розвитку лідерського ...
Додано:
Halyna Seheda
ГО «Паритет» була заснована у 2012 році. Команда організації на чолі з лідеркою Наталею Тарасенко опікуються питаннями гендерної рівності, гендерно орієнтованого врядування, розвитку лідерського потенціалу дівчат та жінок й реалізацією концепції освіти впродовж життя. В умовах війни колеги сфокусувалися та допомагають мамам і жінкам-активісткам, волонтеркам підтримувати свій ресурсний потенціал, навчатися й розвиватися, а також гуртують жінок-лідерок.
Команда організації вірить, що майбутнє України — за сильними інституціями, у тому числі й у громадському секторі. Це, а також бажання зростати, дбати про свій розвиток, переходити на вищий рівень розвитку організації та масштабувати діяльність, мотивувало ГО «Паритет» отримати підтримку коучині.
Так, організація стала однією з 40 ОГС з 7 областей України, які взяли участь у програмі з організаційного розвитку у межах проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення». Проєкт реалізує «Подільська агенція регіонального розвитку» за підтримки USAID «ГОВЕРЛА».
«Для нас корисними були зустрічі, що стосувалися покращення роботи в команді. Адже з 24 лютого 2022 року наша команда мала різний досвід взаємодії. На початку практично всі роз’їхалися, рятуючи себе, своїх дітей, сім’ї. Проте ми постійно підтримували одна одну і продовжували працювати онлайн, писали проєкти. Повномасштабна війна продемонструвала нашу крихкість і ми зрозуміли, що маємо бути більш готовими до непередбачуваних обставин, подбати про свій план безпеки у разі необхідності», — розповідає пані Наталя.
З одного боку, каже лідерка організації, участь в програмі дозволила зануритися в питання розвитку команди, проаналізувати теперішній рівень й перспективи, куди рухатися. А, з іншого боку, — консолідувати зусилля кожної членкині організації для того, щоб напрацювати дієві стратегічний та операційний плани розвитку, адаптовані до умов повномасштабної війни.
«Для нас також була дуже цінною співпраця з коучинею Вікторією Мрищук. Вона допомогла нам обрати правильний орієнтир діяльності на найближчий час. Загалом така можливість, щоб фахівець побачив організацію зовні, — дуже цінна. Й важливо, що за результатами проєкту ми маємо конкретні напрацювання політик і процедур», — зазначає пані Наталя.
За словами лідерки, участь в програмі допомогла більше структурувати діяльність команди, приділяти увагу розвитку, планувати діяльність з урахуванням поточної ситуації, а також побачити нові горизонти й можливості, налагодити нові партнерства.
«Наш наступний крок — провести аудит політик і процедур організації, щоб зрозуміти, чи достатньо їх для комфортної роботи. Ми плануємо надалі дбати не лише про сталість діяльності організації, а й про сталість її розвитку», — підсумувала лідерка ГО «Паритет».
Матеріал підготовлено в рамках грантового проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», який реалізовується Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст матеріалу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.