Можливості організації навчання та підвищення потенціалу громади Мелітопольського району

Як оперативно відреагувати на соціальні та організаційні зміни, зокрема, в сфері охорони здоров’я та соціального захисту на місцевому рівні, спричинені пандемією? Особливо, якщо традиція ініціатив ...

Додано:
Alexander Wolf

reflexion
Можливості організації навчання та підвищення потенціалу громади Мелітопольського району

Як оперативно відреагувати на соціальні та організаційні зміни, зокрема, в сфері охорони здоров’я та соціального захисту на місцевому рівні, спричинені пандемією? Особливо, якщо традиція ініціатив «знизу» не досить поширена?

На це питання шукали відповідь під час тренінгу «Можливості організації навчання та підвищення потенціалу громади Мелітопольського району», який тренер Асоціації паліативної та хоспісної допомоги Олександр Вольф проводив для громадської організації «Центр кластерного розвитку паліативної та реабілітаційної допомоги «Ми». Захід проходив у рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР «Єднання».

Невеликі громадські організації, які працюють у малих містах (наприклад, районних центрах) мають великий потенціал для змін на своєму рівні. Вони можуть бути каталізаторами змін «знизу» або «об’єднувачами» для різних стейкхолдерів. Зокрема, під час згаданого тренінгу виникли ідеї початок навчання для родичів тяжкохворих осіб з основ догляду. Такі питання, як зміна положення тіла лежачого хворого, організація його / її годування, питання гігієни, знеболення – надзвичайно актуальні. Родичі цих людей і власне самі пацієнти в більшості випадків не знають відповіді на ці питання. «Офіційні» заклади охорони здоров’я практично не надають таких послуг: зазвичай, бракує кадрів і – інколи – кваліфікації. Тому власне Центр кластерного розвитку міг би провадити таку роботу. Під час тренінгу було розроблено драфт навчальної програми з цього питання. Серед основних підрозділів програми: «Поведінка доглядальника до і під час організації догляду»; Участь хворого в плануванні та здійснені догляду»; «Ефективна комунікація»; «Організація життєвого простору лежачого хворого»; «Особиста безпека хворого», «Організація догляду за маломобільним хворим вдома», «Гігієнічні процедури для маломобільного хворого», «Психологічні аспекти і стан втоми й вигоряння доглядальника» тощо.

Ці ж питання ляжуть в основу іншої навчальної програми для медичних і соціальних працівників, які будуть впроваджуватися ГО «Центр кластерного розвитку паліативної та реабілітаційної допомоги «Ми». В цій програмі буде відведено більше місця організаційним аспектам догляду і ресурсам для онлайн освіти (наприклад, https://www.facebook.com/MedicalGatepage/; British medical journal – https://www.bmj.com/; Ehealth: Електронна медицина – поєднання психології, технологій та медицини https://www.futurelearn.com/courses/ehealth; Український медичний часопис – https://www.umj.com.ua/category/distancionnoe-obuchenie; Акселератор медичної інформації – https://accemedin.com/; Планування та організація надання послуг з профілактики, догляду та підтримки у контексті ВІЛ і ТБ https://courses.phc.org.ua/register) тощо.

БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» працює в сфері охорони здоров’я з 2011 р. Місія організації полягає на осучаснені, модернізації сфер медицини та соціальної роботи в Україні.

Олександр Вольф, БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги», [email protected]


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?