Молодь Баранівської ОТГ навчається підприємництву

Підприємницькі навички для сучасних дітей – необхідність, викликана потребами часу і стрімким розвитком суспільства. Чим раніше дитина навчиться реалізовувати свої ідеї, перетворюючи їх на ...

Додано:
powerreform

для сайту
Молодь Баранівської ОТГ навчається підприємництву

Підприємницькі навички для сучасних дітей – необхідність, викликана потребами часу і стрімким розвитком суспільства. Чим раніше дитина навчиться реалізовувати свої ідеї, перетворюючи їх на прибутковий бізнес, тим вище ймовірність її успішності і забезпеченості в майбутньому, а разом з тим це запорука успішності та розвитку громади.

Саме тому в рамках реалізації проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» був ініційований літній курс для старшокласників громади «Підприємцем бути легко».

Перший модуль курсу проходив 5-7 червня, під час якого учасники дізналися «хто такий підприємець», як бачити навколо себе можливості і успішно їх реалізовувати, як знайти ідею для власної справи, як формується бренд, як продавати свої послуги чи товари он-лайн.

10
«Де ж взяти гроші?», – головне питання підприємців на всі часи. І дійсно, перед кожним, хто хоче створити власний бізнес, рано чи пізно виникає проблема пошуку стартового капіталу. Про те, де взяти гроші на відкриття бізнесу, говорили Іван Савицький та Маркіян Дацишин, координатори 3 та 4 компонентів проекту, з учасниками другого модулю курсу «Підприємцем бути легко», який проходив з 2 по 4 липня в приміщенні Баранівської гімназії.

Учні дізналися, що таке банківський кредит та позика, ефективність від партнерства та чому люди виступають партнерами, «плюси» та «мінуси» сімейного підприємництва, а також ідеї, на реалізацію яких можна отримати гранти.

Щоб закріпити теоретичні знання із фандрайзингу для реалізації власних ідей, діти підготували та подали чотири реальних проекти для Бюджету участі.

буНа фото лише три автори проектів, яких вибрали представники команд, ще одна авторка проекту в цей час брала участь у зустрічі по плануванню роботи шкільного телебачення і зареєструвала свій проект трохи пізніше.

3 липня день розпочався із вправи на вміння працювати в команді.

5
Також розбиралися, що ж таке соціальне підприємництво, які відмінності від звичайного підприємництва.

Іван Савицький розповів про найбільш відомі приклади соціальних ініціатив та підприємств в Україні та світі. Знаковою соціальною ініціативою є проект Горіховий дім/Walnut House у Львові (нагадаємо, що 40% від прибутку засновники скеровують на соціальні проекти Фонду “Горіховий дім”, зокрема на утримання Центру інтегральної опіки для жінок, які опинилися у кризових ситуаціях).

В останній день другого модулю учні презентували свої власні бізнес-плани. …Аптека, СТО, комп’ютерний магазин-майстерня, літературне кафе, фотостудія, майстерні hand-made. Скільки класних задумок!

1Майбутні зірки підприємництва (ті, хто не полінувався виконати домашнє завдання) самостійно заповнили: спрощений бізнес-план, фінансові витрати на запуск справи, склали перелік необхідних матеріальних ресурсів та спланували стратегію розвитку справи.

Іван Савицький персонально з кожним учасником обговорив усі етапи запуску справи, та надав практичні поради по запуску. Учасники отримали чіткий перелік для доопрацювання своїх проектів.

Також учасники курсу відвідали флагмана локального бізнесу ТОВ «Органік мілк» – перший в Україні завод із виробництва органічної молочної продукції, який має повний завершений цикл. Було цікаво та смачно. Всі учасники зустрічі дізналися цікаві факти про історію будівництва ферми, корівок, органічне молоко та продукцію з нього.

5Завершився другий модуль курсу «Підприємцем бути легко». Всього за три дні ми розібралися що таке стартовий капітал, де його взяти, що таке соціальне підприємництво, учились працювати в команді і підготували 4 командних проекти для бюджету участі.

Курс проходить в рамках проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», який реалізується Баранівською міською радою у партнерстві з Інститут Громадянського Суспільства та ПП « Галекс- Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи