Міжнародний форум-фестиваль Arts Access: що подивитися?
Уявіть світ, де всі люди рівні. Світ, де немає упереджень і перешкод. Світ, у якому кожен може реалізувати творчий потенціал та здійснити свою мрію. Саме з думкою про світ без обмежень, який належить ...
Додано:
Громадський Простір
Уявіть світ, де всі люди рівні. Світ, де немає упереджень і перешкод. Світ, у якому кожен може реалізувати творчий потенціал та здійснити свою мрію. Саме з думкою про світ без обмежень, який належить усім і доступний кожному, було створено форум-фестиваль Arts Access, присвячений питанням мистецтва та інвалідності.
Форум-фестиваль Arts Access відбудеться з 3 по 5 грудня 2020 року в онлайн форматі та буде присвячений мистецтву людей з інвалідністю. Протягом трьох днів на платформі Arts Access та в соцмережах глядачі зможуть подивитися перформативні роботи українських та європейських митців та долучитись до обговорень та інтерв’ю, що присвячені питанням доступності мистецтва. Форум-фестиваль відбувається завдяки співпраці Британської Ради, Гете Інституту, бюро “Креативна Європа” в Україні, Українського культурного фонду та НГО “Інша Освіта”. Arts Access підтримує Європейський Союз за програмою “Дім Європи”.
”Ми підтримуємо інклюзивні проєкти та організовуємо цей захід, оскільки віримо, що розвиток інклюзивного мистецтва в Україні є важливою темою, що потребує міжнародної підтримки та уваги. Адже саме мистецтво не має меж та може слугувати тією універсальною мовою, яка об’єднує різні країни та континенти, навчає толерантності та взаєморозумінню у суспільстві”, – поділилась своїми думками виконавча директорка Українського культурного фонду та керівниця Національного бюро програми ЄС “Креативна Європа” в Україні Юлія Федів.
Фестивальна програма Arts Access надасть глядачам можливість побачити мистецькі інклюзивні твори з різних країн. Нижче розповідаємо, що це за твори та чому їх варто не пропустити.
Unspoken Spoken (“Невимовлене сказане”), Candoco (Велика Британія)
Що трапиться, якщо ми наважимось кинути виклик правилам? Ми існуємо у світі правил. Правил, які ми нав’язуємо собі, правил, які нам нав’язують інші. Іноді вони несвідомі, іноді приховані, часто невимовлені. Чи можемо ми їх прийняти? Чи повинні ми?
В рамках фестивальної програми Arts Access всесвітньо відома британська танцювальна компанія Candoco представить виставу-фільм Unspoken Spoken (“Невимовлене сказане”) – п’ять історій людей, які поставили під сумнів негласні правила та обмеження, розказані мовою жестів, голосом та рухом.
“Доторкнись до мене”, tanzbar_bremen (Німеччина)
Чи замислювалися ви, що можна дізнатися про людину з її дотику? Свідомо чи підсвідомо, ми постійно перебуваємо у фізичному контакті із собою та іншими. Ми торкаємось і дозволяємо себе торкатися щодня. У чому ж криється мистецтво дотику та що може розказати про нас?
Німецький колектив tanzbar_bremen покаже танцювальний перформанс “Доторкнись до мене”, в якому досліджує як повсякденні дотики та жести допомагають нам відкривати самих себе.
“Писанка-Мотанка” та “Диво для мами”, “Кіноти” (Україна)
Почути світ ніколи не пізно! Завдяки цим проєктам можна на власному досвіді пересвідчитись, як важливо чути світ і спілкуватись з навколишніми людьми. Українські короткометражні документальні фільми “Писанка-Мотанка” та “Диво для мами”, створені підлітками із порушеннями слуху та зняті командою кіношколи “Кіноти”. Обидва проєкти були реалізовані за підтримки Українського культурного фонду.
Chinchilla Arsehole, eyey (“Дупа шиншили, є-є”), Rimini Protokoll (Німеччина)
“Це ненавмисно, це просто синдром Туретта”, перше, що говорить Крістіан Хемпель, один з акторів вистави, коли знаходиться серед людей. С цим синдромом, ти не можеш контролювати свою поведінку, висловлювання та моторику, це реакція на зовнішній світ. Театральний лейбл Rimini Protokoll з Німеччини покаже виставу з провокативною назвою Chinchilla Arsehole, eyey (“Дупа шиншили, є-є”) в якій беруть участь актори з синдромом Туретта.
“Погляд”, “Журавка” та “Непротоптана стежина”, (Україна)
Яке може бути ставлення до людини, яка відрізняється від інших? Інклюзивна театральна вистава “Погляд” від театральної інклюзивної студії “Журавка” та громадської організації “Непротоптана стежина”, створена на основі реальних історій дітей з інвалідністю та без, і розповідає про надмірну опіку чи булінг.
Долучитись до форуму можна 3-5 грудня 2020 року на сайті http://artsaccess.org.ua/ та на сторінках організаторів у соціальних мережах. Подія безкоштовна за умови попередньої реєстрації: тут.
Джерело: Бюро “Креативна Європа” в Україні.