Міністр юстиції України Павло Петренко відзвітував за роботу у 1 півріччі

Юридична війна з Російською Федерацією, запровадження кримінальної відповідальності за рейдерство, а також робота сервісів, які наближають юстицію до людей. Міністерство юстиції України здійснює ...

Додано:
viktoria1008

40820
Міністр юстиції України Павло Петренко відзвітував за роботу у 1 півріччі

Юридична війна з Російською Федерацією, запровадження кримінальної відповідальності за рейдерство, а також робота сервісів, які наближають юстицію до людей.

Міністерство юстиції України здійснює системну роботу щодо юридичних і міжнародних справ, які забезпечують реалізацію нашої юридичної війни з країною-агресором – з Російською Федерацією, – про це під час прес-конференції повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко.

«Згідно закону ми виконали частково рішення суду про стягнення заборгованості російського Газпрому перед українським бюджетом. 80 млн грн. Міністерство юстиції стягнуло з цієї російської компанії на користь бюджету України. Крім того, були арештовані на території України активи даної компанії. Це були корпоративні права і акції, які належали і належать поки що Газпрому у статутних капіталах українських компаній», – сказав Петренко.

Міністр додав, що зараз проводиться розшук інших активів даної компанії.

«Ми напрацьовуємо правові механізми щодо виходу даного питання на міжнародний рівень. Коли Міністерство юстиції буде звертатися до інших країн за правовою допомогою по реалізації даного рішення суду. Нагадаю. Рішенням суду, яке було підтверджено всіма інстанціями до вищого господарського суду було стягнуто 173 мільярда гривень з російського Газпрому на користь українського бюджету. За зловживання даною компанією своїм монопольним становищем при транспортуванні газу і реалізації газу на території України», – повідомив Міністр юстиції України.
Друге питання, на яке у своєму звіті звернув увагу Павло Петренко – робота Мін’юсту у боротьбі з рейдерством.

«Можу констатувати, що після прийняття антирейдерського закону у кінці минулого року, ситуація змінилась на краще. Ми вперше за історію правової системи в Україні ввели кримінальну відповідальність ддя тих, хто є учасниками рейдерських схем, які фактично займаються незаконним відбором майна у бізнесу і громадян. Ми ввели відповідальність до 10-ти років тюрми для будь-якої особи, яка перереєстровує чийсь бізнес, чиюсь нерухомість. Для тих осіб, які є поплічниками рейдерів. Які забезпечують фізичне захоплення підприємств», – сказав Павло Петренко

Раніше такого виду відповідальності не було. Максимум, чим рейдери ризикували – це статтями про хуліганство з боку тих чи інших виконавців рейдерських схем або іншими покараннями, визначеними кримінальним кодексом України.

«Після прийняття антирейдерського закону можу констатувати, що кількість звернень до Міністерства юстиції щодо фактів рейдерства зменшилась. Тим не менш, у цьому році ми мали два кричущих факти коли завдяки роботі нашої комісії Міністерства юстиції нам вдалося захистити 150 громадян України, які проживають у Кіровоградській області та у яких намагалися відібрати земельні ділянки. І 52 мешканці Києва, які через дії шахраїв і рейдерів втратили свої квартири. Але у зв’язку з тим, що вони звернулися до Міністерства юстиції, ми оперативно поновили їхнє право власності на дане майно», – розказав Міністр.

Відомство звернулося до правоохоронних органів по всім цим фактам з матеріалами щодо порушення кримінальних справ і притягнення осіб до відповідальності.

«Я дуже розраховую, що наші правоохоронні органи швидко проведуть розслідування і особи понесуть реальну кримінальну відповідальність за таке явище, як мародерство. Тому що по іншому це назвати не можна. Коли через сумнівні інструменти забирають чи намагаються забрати чиюсь власність. Зараз комісія працює і згодом більш детально проінформує по результатам роботи», – заявив Петренко.

Міністерство юстиції сповідує принцип, що будь-який державний орган має бути відкритим до людей. Для цього застосовуються сучасні сервіси та засоби, які прискорюють подання документів та звернень.

«Дуже багато послуг, які надаються громадянам стосуються їхнього повсякденного життя. Від народження, одруження, реєстрації нерухомості, закінчуючи сумними моментами в житті українських родин у випадку смерті. Тому протягом трьох років, і особливо протягом останніх пів року ми концентруємося на тому, щоб максимально олюднити і спростити ті сервіси, які є в системі юстиції, зробити їх ближчими, зрозумілішіми, комфортнішими для українських громадян. Протягом першого півріччя по всій країні запрацював як національний проект «Он-лайн будинок юстиції». Це платформа, де кожна українська родина має можливість в електронному форматі через он-лайн сервіс без контакту з будь-яким чиновником отримати послугу міністерства юстиції. Зараз доступно понад 20 таких послуг», – сказав Міністр юстиції України.

Публікацію додано – ГТУЮ у м.Києві


 

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями