Мережування ГО задля спільної мети – основа тенденція на 2020-2021 рр.

ГО «Рудьківська організація «Відродження», за підтримки ІСАР Єднання, яка надається у межах «Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства», що фінансується завдяки щирій підтримці ...

Додано:
Alexander Wolf

for the final news
Мережування ГО задля спільної мети – основа тенденція на 2020-2021 рр.

ГО «Рудьківська організація «Відродження», за підтримки ІСАР Єднання, яка надається у межах «Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства», що фінансується завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку реалізовувала навчальний грант щодо розвитку свого потенціалу. Тренером під час навчальних заходів був Олександр Вольф з м.Києва.

На один із тренінгів було запрошено в якості учасників також і представників сусідніх сіл, в яких діють громадські організації або існують ініціативні групи щодо створення таких організацій.

На заході, зокрема, обговорювалися питання основних тенденцій у сфері грантового менеджменту в Україні у 2020-2021 рр., тобто, якими мають бути успішні грантові заявки.

Зокрема, було зазначено, що підтримка коаліцій, тобто партнерств, об’єднань різних суб’єктів, зокрема, неурядових організацій з одного чи, ще краще, з різних регіонів, є дуже важливою. Якщо проектна заявка подається громадським об’єднанням у партнерстві з кількома іншими ГО, це свідчить як мінімум про те, що проект спирається на значнішу соціальну базу. Зростає кількість отримувачів допомоги, а громада й донор отримає більшу «віддачу» у соціальному контексті. Звісно, якщо не одна, а кілька ГО об’єднуються задля вирішення якоїсь проблеми, виклику і мають спільне бачення вирішення цієї проблеми – шансів на подолання перешкоди значно більше. Власне, проектна заявка, де ставлять печатки та підписи представники причетних ГО, і виражає це бачення.

Учасники тренінгу обговорили подання грантових пропозицій, у яких передбачається мережування не лише неурядових організацій, але й різних структур, досі не об’єднаних і діючих у громаді, ніби самі по собі. Наприклад, наразі є дуже слабкою співпраця між закладами освіти, соціального захисту, культури, охорони здоров’я та бізнес-структурами.

Чому це потрібно громаді та донору? Тому, що основним результатом такої інтеграції є соціальне згуртування громади. Внаслідок виникнення співпраці у рамках проекту створюються нові робочі місця і структури (молодіжні хаби, міні-підприємства і т.д.) і розвиток громади стає сталим.

Проведення навчального заходу співпало по часу з початком формування Молодіжної ради при Бобровицькій міській раді (Чернігівщина), до ініціювання якої в липні-серпні 2020 р. долучилася саме ГО «РО «Відроження». Очікується, що Рада стане центром притяжіння для (про)активних, креативних і небайдужих молодих людей віком 14-35 р., які прагнуть розвитку громади, де вони живуть.

Отже, 2020 р. став для Бобровицького району роком активізації громадянського суспільства.

Олександр Вольф,
БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги»,
[email protected]


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?